Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Instagram – jak przygotować się do live’a?

Instagram - jak przygotować się do live'a?

12 wskazówek, które dobrze przygotują Cię do live’a 

Z tą listą – sprawnie przygotowujesz się do swojego live’a i unikniesz niepotrzebnego stresu!

Wiem że wiele z Was chciałoby wystąpić na żywo, ale nie wie jak się za to zabrać. Dlatego stworzyłam listę 12 wskazówek, które Ci w tym pomogą. Do tej pory nie zorganizowałaś Live’a, bo nie wiesz jak się do niego przygotować?

12 wskazówek – Instagram, jak przygotować się do live’a?

 • Przygotuj sobie statyw albo jakiś uchwyt, który będzie trzymał w pionie Twój telefon. Nie polecam Ci trzymać go przez cały live w ręku.
 • Wypisz sobie CZYTELNIE w punktach, o czym chcesz mówić. Nie pisz zdań, bo i tak nie będzie czytać ich podczas Live’a. Punkty mają sprawić, że się nie pogubisz i będzie mówić logicznym ciągiem.
 • Stwórz sobie wcześniej okładkę o rozmiarze 1080×1920 px do swojego Live’a – jeśli chcesz opublikować go w swoim profilu tuż po transmisji na żywo. Na moim profilu na Instagramie znajdziesz post, w którym wyjaśniam, jak dodać taką okładkę, o tutaj. Jeśli jednak o tym zapomnisz, to wiedz, że Twoje live’y zapisują się w archiwum lub możesz zapisać je na swoim telefonie i opublikować je na swoim profilu w późniejszym czasie.
 • Postaw niedaleko siebie wodę w szklance. Może zaschnąć Ci w gardle podczas mówienia. Staraj się, żeby to była szklanka, a nie butelka. Butelka po prostu wygląda nieprofesjonalnie i niepotrzebnie trzeszczy.
 • Wycisz WSZYSTKIE powiadomienia na telefonie, żeby nie było niespodzianki w trakcie live’a. Ludzie lubią dzwonić, pisać i dobijać się – akurat wtedy, gdy nam to nie na rękę.

Kolejne wskazówki – Instagram, jak przygotować się do live’a?

 • Przygotuj sobie minutnik/zegarek, na który będziesz zerkać w trakcie live. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować czas i nie lać wody 😀 Live teraz może trwać aż 4h.
 • Przygotuj sobie także słuchawki, mogą Ci się przydać, jeśli telefon będzie źle zbierał dźwięk.
 • Przed kliknięciem przycisku „Rozpocznij transmisję na żywo” – ustaw tytuł live’a. Tytuł ten pokaże się w powiadomieniach osobom, które obserwujesz.
 • Po włączeniu live’a poczekaj chwilę aż zbierze się kilka osób. Przywitaj się z nimi, najlepiej po imieniu/ nazwie użytkownika. Upewnij się także, że Cię dobrze słychać i widać.
 • W trakcie live’a zadawaj pytania, na które można udzielić szybkiej odpowiedzi. Najlepiej TAK/NIE. Stale wchodź w interakcję z oglądającymi, żeby to nie był tylko monolog.
 • Nie zerkaj na komentarze, dopóki nie dokończysz wątku. Inaczej wybije Cię to z rytmu i zgubisz myśl.
 • Jeśli czujesz tremę, to możesz włączyć sobie cicho muzykę, która wprawi Cię w dobry nastrój i wyłączysz ją, gdy zbierze się już kilka osób na livie.

Jeśli przed zrobieniem live’a powstrzymuje Cię strach, to przeczytaj ten wpis – JAK POKONAĆ STRACH PRZED LIVEM?

Inne wpisy, które pomogą Ci rozwinąć profil na Instagramie:

Jak zwiększyć oglądalność STORIES?

Udostępnij post

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie