Sara Solarek

Sara Solarek

Instagram – jak przygotować się do live’a?

Instagram - jak przygotować się do live'a?

12 wskazówek, które dobrze przygotują Cię do live’a 

Z tą listą – sprawnie przygotowujesz się do swojego live’a i unikniesz niepotrzebnego stresu!

Wiem że wiele z Was chciałoby wystąpić na żywo, ale nie wie jak się za to zabrać. Dlatego stworzyłam listę 12 wskazówek, które Ci w tym pomogą. Do tej pory nie zorganizowałaś Live’a, bo nie wiesz jak się do niego przygotować?

12 wskazówek – Instagram, jak przygotować się do live’a?

 • Przygotuj sobie statyw albo jakiś uchwyt, który będzie trzymał w pionie Twój telefon. Nie polecam Ci trzymać go przez cały live w ręku.
 • Wypisz sobie CZYTELNIE w punktach, o czym chcesz mówić. Nie pisz zdań, bo i tak nie będzie czytać ich podczas Live’a. Punkty mają sprawić, że się nie pogubisz i będzie mówić logicznym ciągiem.
 • Stwórz sobie wcześniej okładkę o rozmiarze 1080×1920 px do swojego Live’a – jeśli chcesz opublikować go w swoim profilu tuż po transmisji na żywo. Na moim profilu na Instagramie znajdziesz post, w którym wyjaśniam, jak dodać taką okładkę, o tutaj. Jeśli jednak o tym zapomnisz, to wiedz, że Twoje live’y zapisują się w archiwum lub możesz zapisać je na swoim telefonie i opublikować je na swoim profilu w późniejszym czasie.
 • Postaw niedaleko siebie wodę w szklance. Może zaschnąć Ci w gardle podczas mówienia. Staraj się, żeby to była szklanka, a nie butelka. Butelka po prostu wygląda nieprofesjonalnie i niepotrzebnie trzeszczy.
 • Wycisz WSZYSTKIE powiadomienia na telefonie, żeby nie było niespodzianki w trakcie live’a. Ludzie lubią dzwonić, pisać i dobijać się – akurat wtedy, gdy nam to nie na rękę.

Kolejne wskazówki – Instagram, jak przygotować się do live’a?

 • Przygotuj sobie minutnik/zegarek, na który będziesz zerkać w trakcie live. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować czas i nie lać wody 😀 Live teraz może trwać aż 4h.
 • Przygotuj sobie także słuchawki, mogą Ci się przydać, jeśli telefon będzie źle zbierał dźwięk.
 • Przed kliknięciem przycisku „Rozpocznij transmisję na żywo” – ustaw tytuł live’a. Tytuł ten pokaże się w powiadomieniach osobom, które obserwujesz.
 • Po włączeniu live’a poczekaj chwilę aż zbierze się kilka osób. Przywitaj się z nimi, najlepiej po imieniu/ nazwie użytkownika. Upewnij się także, że Cię dobrze słychać i widać.
 • W trakcie live’a zadawaj pytania, na które można udzielić szybkiej odpowiedzi. Najlepiej TAK/NIE. Stale wchodź w interakcję z oglądającymi, żeby to nie był tylko monolog.
 • Nie zerkaj na komentarze, dopóki nie dokończysz wątku. Inaczej wybije Cię to z rytmu i zgubisz myśl.
 • Jeśli czujesz tremę, to możesz włączyć sobie cicho muzykę, która wprawi Cię w dobry nastrój i wyłączysz ją, gdy zbierze się już kilka osób na livie.

Jeśli przed zrobieniem live’a powstrzymuje Cię strach, to przeczytaj ten wpis – JAK POKONAĆ STRACH PRZED LIVEM?

Inne wpisy, które pomogą Ci rozwinąć profil na Instagramie:

Jak zwiększyć oglądalność STORIES?

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak dodać okładkę do Reels:Rolki?

Jak dodać okładkę do Reels/Rolki?

Czy wiesz, jak dodać okładkę do Reels/Rolki? Jeśli nie, to dowiesz się tego z poniższego artykułu. Dodatkowo powiem Ci, dlaczego tak ważne jest, aby dodawać

Jak stworzyć Reels/Rolkę na Instagram?

Słyszałaś/eś, że dzięki Rolkom można w krótkim czasie dotrzeć do nowych obserwujących, ale nie wiesz, jak je stworzyć? Gwarantuję Ci, że od technicznej strony nie

@marketingprawnikow

Odwiedź mnie na instagramie

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!