Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że na Instagramie to najlepiej zarabia się na współpracach i influence marketingu. Ale to nie jedyna droga, kiedy możesz zarabiać dobre pieniądze na Instagramie!

Praca na Instagramie

Na starcie na pewno Cię nie zaskoczę! Jeśli masz dobrze określoną niszę, sprecyzowaną grupę docelową i przemyślane działania to możesz zarobić praktycznie na wszystkim!

Jak zarabiać na Instagramie?

  • Konsultacje – jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie, możesz śmiało monetyzować swojego Instagrama poprzez prowadzenie konsultacji. Możesz również zacząć prowadzić całe mentoringi, dzięki którym zarobisz jeszcze więcej. Mentoring składa się z najczęściej kilku, ale czasem nawet kilkunastu spotkań. Na konsultacjach czy mentoringach możesz przekazywać wiedzę swoim odbiorcom.
  • Warsztaty – super opcja, bo na jednym warsztacie możesz zgromadzić więcej osób niż w przypadku indywidualnych konsultacji czy mentoringów. Warsztaty online stają się coraz popularniejsze i wiele osób z chęcią wybiera tę formę z powodu przede wszystkim wygody.
  • Workbook – stwórz własny zeszyt ćwiczeń i sprzedawaj go! To produkt jeden do wielu, więc śmiało możesz cały czas monetyzować go, a tworzysz go tylko raz. To świetna opcja zwłaszcza w branży edukacyjnej, ale nie ograniczaj się! Możesz go dostosować do dosłownie każdej branży.
  • Szablony grafik – myślisz, że to się nie sprzedaję? To jesteś w dużym błędzie. Nie wszyscy są grafiki i nie oszukujmy się, że każdy ma talent do tworzenia grafik. Taka osoba, więc szuka alternatywy. Zatrudnienie grafika nie jest opcją mocno budżetową, a szablon grafik? Jasne, że tak. Szablonów możesz stworzyć wiele, dostosowywać je do branży, do kolorów marek, ale nawet i do pór roku!
  • Wzory – jeśli ktoś poszukuję budżetowej pomocy, to dobrym pomysłem będą też wzory. Wzory mogą dotyczyć wielu produktów. Ważne, aby były skierowane do Twojej grupy docelowej. Np. Zajmujesz się tworzeniem CV dla programistów? Super! Stwórz jeden wzór, który będziesz mogła sprzedać, a każda osoba indywidualnie dopasuje go do swoich potrzeb.
  • Planer online – nadal wiele osób korzysta z planerów. Fajną alternatywą dla nich są planery online. Kto w dzisiejszych czasach rozstaję się z telefonem na dłuższy czas? Wykorzystaj to i stwórz planer, który każdy Twój odbiorca będzie miał cały czas przy sobie.
  • Webinar – i na koniec mój absolutny game changer! Produkt jeden do wielu, możesz sprzedać wiele dostępów, a jednocześnie tworzysz go tylko raz. Dodatkowo webinar możesz nagrać, a następnie wystawić na sprzedać jako gotowy produkt 🙂 Pamiętaj, tylko aby dobrze zadbać o jego tematykę. Niech odpowiada ona na problemy Twojej grupy docelowej.

Jak zarobić na Instagramie mając 1000 obserwujących?

Myślisz, że jest to trudne do zrobienia? Jestem świetnym przykładem na to, że wcale tak nie jest 🙂 Swojego pierwszego e-booka o Instagramie sprzedałam kilka lat temu w 150 egzemplarzach podczas samej premiery – mając jakiś 1000 obserwujących! A sprzedałam go całkowicie organicznie (bez użycia reklamy) i tylko i wyłącznie na Instagramie 🙂

Nie potrzebujesz do tego ani sklepu, ani strony internetowej. Wystarczy konto na Instagramie i sporo pracy, ale jak sama widzisz – to się opłaca 🙂

Instagram dla biznesu – jak zarabiać na Instagramie?

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że dzisiaj bycie na Instagramie, to absolutny must have. Co więcej, samo bycie na nim nie wystarczy. Musisz mieć wiedzę, w jaki sposób działać skutecznie na Instagramie, pozyskiwać obserwujących, a następnie skutecznie zmieniać ich w swoich klientów. W tym momencie przychodzę Ci z pomocną ręką, bo ruszam ze szkoleniem „Instagram dla biznesu”. Kurs w 100% nastawiony jest na rozwój Twojej marki osobistej. Pokazuję Ci m.in. w jaki sposób musisz sprecyzować swoją grupę docelową, jak do niej dotrzeć, ale też jak tworzyć wartościowe treści. Pokażę Ci jak tworzyć różne formaty na Instagramie oraz jak wyciągać wnioski ze statystyk na Instagramie, a to jeszcze nie wszystko!

Kliknij w baner, aby zapoznać się z kursem🔥

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Aplikacja do automatycznych napisów

Aplikacja do automatycznych napisów

Tworzenie napisów na rolkach czy stories stało się bardzo popularne. Wcale temu się nie dziwię, bo coraz więcej użytkowników Instagrama czy innych platform społecznościowych, ogląda

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie