Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Jak ułatwić sobie wyszukiwanie hashtagów?

wyszukiwanie hashtagów

Publikujesz posta na Instagramie… wszystko idzie super. Nagle czas dodać hashtagi… a Tobie wciąż przychodzą do głowy takie same jak ostatnio! Albo co gorsza… żadne. Znasz to? W takim razie czytaj dalej.

Praktycznie na każdej konsultacji, którą prowadzę, pada pytanie o to czy jest jakieś narzędzie, które ułatwia ogarnięcie hashtagów, m.in. wyszukiwanie ich czy dobór pod konkretne zdjęcie.

I… o ile ja jestem zwolenniczką wpisywania ich po prostu ręcznie, dobierając hashtagi do samego posta, to widzę, że niektórym dodatkowe narzędzia naprawdę się przydają.

Dlatego dzisiaj prezentuję dwie ciekawe strony, który przyspieszą Twoją pracę z hashtagami. Pamiętaj jednak, że hashtagi nie są najważniejsze na Instagramie i nie powinno się całej swojej energii poświęcać na ich wyszukiwanie.

Wyszukiwanie hashtagów – poznaj dwie strony

HASHTAG STACK

Na tej stronie wpisujesz słowo do jakiego mają zostać dobrane podobne # i program sam je wybiera, pokazując przy okazji jak bardzo są popularne (tj. ile osób ich użyło). PS Dla osób, które się nie zarejestrują – ustawione są limity wyszukań. Stronę znajdziesz tutaj.

HASHTAG GENERATOR TOOL

na tej stronie zdjęcie i IG sam generuje hashtagi. Tylko, że będą w języku angielskim. Pamiętaj, że jeśli Twoja gruoa docelowa pochodzi z Polski, to nie używaj hashtagów obcjojęzycznych! Stronę znajdziesz tutaj. Ale… jeśli używasz tylko hashtagów w j. polskim, to ta strona i tak może być dla Ciebie pomocna! Pokaże Ci jak technologia rozpoznawania obrazów czyta Twoje posty na Instagramie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dodać hashtag w języku polskim. Bo na pewno wiesz, że hashtagi powinny być dobrane pod dany post, prawda?

Przeczytaj także inne wpisy dotyczące prowadzenia konta na Instagramie:

Hashtagi w stories – czy jest sens dodawać?

Instagram – jak przygotować się do live’a?

 

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie