Sara Solarek

Sara Solarek

Jak dodać okładkę do live na Instagramie

Jak dodać okładkę LIVE/IGTV ?

Jak dodać okładkę do live na Instagramie – to pytanie zadajecie mi bardzo często, a to wcale nie jest trudne 🙂

Nagrywając LIVE na Instagramie, zazwyczaj chcemy go zachować na swoim profilu, na wszelki wypadek, gdyby ktoś z naszych obserwujących chciał do niego wrócić albo po prostu dla osób, które nie zdążyły go obejrzeć w czasie transmisji.

Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się jak dodać okładkę do live na Instagramie oraz jakiego powinna być rozmiaru, żeby dobrze się prezentowała w siatce zdjęć.

Odpowiednia okładka do live na Instagramie

Jeśli dbasz o wygląd Twojego profilu to zapisana transmisja LIVE czy filmik mogą zaburzyć całą jego spójność. Na szczęście masz możliwość, aby wcześniej przygotować okładkę, która będzie odpowiednia do feedu Twojego Instagrama.

  1. Okładka powinna mieć wymiary 1080 x 1920.
  2. Najważniejsze informacje, takie jak tytuł, czy elementy graficzne, powinny znaleźć się w centralnej części okładki, ponieważ to ona będzie widoczna na Twoim profilu (zmieść zatem najważniejsze informacje w centralnym kwadracie 1080×1080 px, pamiętając, że rozmiar okładki to 1080×1920 px!). Nie umieszczaj ważnych elementów blisko górnej i dolnej krawędzi, aby okładka dobrze prezentowała się w sekcji IGTV.

Opublikuj swoją transmisję na żywo

Instagram po zakończeniu transmisji na żywo, sam zaproponuje Ci opcję publikacji Twojej transmisji na żywo. Możesz to zrobić od razu po zakończeniu transmisji albo w późniejszym czasie (max 30 dni od transmisji), przechodząc do Archiwum (trzy kreseczki w prawym górnym rogu z poziomu Twojego profilu > Archiwizuj > U góry ekranu wybierz: Archiwum transmisji na żywo).

By opublikować live z archiwum, kliknij w niego i u dołu ekranu wybierz „Udostępnij”. Z tego poziomu możesz także pobrać live’a na swój telefon 🙂

jak opublikować live na Instagramie

Jak dodać okładkę do live na Instagramie

Kolejnym krokiem jest dodanie okładki.

Kliknij u dołu ekranu plusik „Dodaj z rolki aparatu” i wgraj przygotowaną wcześniej okładkę.

jak dodać okładkę do live na instagramie

 

Opublikuj podgląd swojego live

Jeśli chcesz, aby wideo opublikowało się na Twoim profilu to koniecznie zaznacz opcję Opublikuj podgląd„. W innym przypadku opublikuje się jedynie w sekcji wideo. W 2021 roku Instagram zrezygnował z IGTV i wszystkie materiały wideo, które nie są rolkami – lądują w sekcji wideo na naszym profilu.

Dostosuj wygląd okładki live

Upewnij się, że Twoja grafika idealnie leży w siatce zdjęć. Podczas publikacji transmisji na żywo kliknij opcjęEdytuj zdjęcie w tle. Dzięki temu, jeśli coś będzie nie tak, to masz możliwość przesunięcia filmiku palcem i dostosowania podglądu.

Teraz możesz w pełni cieszyć się prowadzeniem transmisji na żywo!

Jeśli chcesz więcej wskazówek ,które pomogą Ci rozwinąć Instagrama, koniecznie przeczytaj moje inne artykuły!

Instagram – jak pokonać strach przed livem?

Instagram – jak przygotować się do live’a?

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie