Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zmienić kolejność wyróżnionych relacji na Instagramie?

jak zmienić kolejność wyróżnionych relacji na Instagramie

Czym są wyróżnione relacje?

Wyróżnione relacje to relacje, które zdecydujesz się zostawić na swoim profilu na dłużej niż 24 h (bo po takim czasie zwykłe relacje znikają i użytkownicy nie mogą ich już więcej zobaczyć; Ty masz do nich dostęp w archiwum).

W takiej wyróżnionej relacji powinnaś zatrzymać same istotne rzeczy. Dobrze, gdy powiedzą one odbiorcy coś więcej, niż to co mógł przeczytać w biogramie.

Potraktuj je jako miejsca, za pomocą których przekonasz odbiorcę do pozostania z Tobą na dłużej. Odbiorca oprócz tego, że będzie mógł dowiedzieć się czegoś więcej na temat Twojej osoby, to będzie mógł przy okazji zobaczyć jak nagrywasz oraz jakim jesteś człowiekiem (jeśli Twoje stories są mówione).

Proponuję zamieścić w nich informacje: O Tobie, o Twoich usługach, opinie na Twój temat, case study itp. Potraktuj je jako wizytówkę. Możesz także dodać wyróżnioną relację „wskazówki” – jeśli przekazujesz wiedzę albo informacje o swoich produktach itp.

Dzięki wyróżnionych relacjom nowoprzybyłe na Twój profil osoby – szybko będą mogły zapoznać się z najważniejszymi z Twojego punktu widzenia rzeczami. Tych wyróżnionych relacji może być kilka (polecam ograniczyć się do 4-5, bo mniej więcej tyle jest widocznych na ekranie bez przewijania, ale jeśli wiesz, że przypięta relacja może być dla odbiorców ważna, to nie patrz na limity).

Jak zmienić kolejność wyróżnionych relacji na Instagramie – instrukcja

Gdy odbiorca wejdzie na nasz profil dobrze jest go „poprowadzić” za rękę i wskazać od jakiej relacji ma zacząć.

Intuicyjnie zaczynamy oglądać od tej pierwszej, ale jak zapewne wiesz… gdy dodamy do wyróżnionej relacji kolejne karty, to przeskakuje ona na sam początek.

Pamiętaj, że na samym początku pojawia ta wyróżniona relacja, do której coś było ostatnio dodane.Jeżeli chcesz poustawiać sobie stories, to ustawianie zacznij od tych, które mają znaleźć się NA SAMYM KOŃCU.

  1. Przyciśnij palcem wyróżnioną relację, która ma się pojawić na samym początku i kliknij „edytuj wyróżnioną relację”.
  2. Kliknij na sekcję „Relacje” i dodaj cokolwiek, dzięki temu wyróżniona relacja przeskoczy na sam początek.
  3. Teraz ponownie przyciśnij tę relację oraz opcję edycji i usuń zbędny kafelek, który dodałaś wcześniej.

W poniższym poście znajdziesz krótki wideo-tutorial jak zmienić kolejność wyróżnionych relacji na Instagramie

 

PRO TIP. Dodaj wyróżnioną relację o nazwie „ZACZNIJ TU” i opublikuj w niej to, co chcesz przekazać na swój temat odbiorcy w pierwszej kolejności. Poinformuj go także w tym miejscu, że może włączyć powiadomienia o Twoich najnowszych publikacjach przy pomocy „dzwoneczka”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Instagrama, przeczytaj także:

 

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie