Sara Solarek

Sara Solarek

Shadowban na Instagramie

Shadowban na Instagramie

O tym, że masz shadowbana na Instagramie możesz nawet nie mieć pojęcia. Shadowban to nic innego jak ucięcie zasięgu Twoich postów spowodowane naruszeniem zasad aplikacji. Inaczej mówiąc Twoje nie wyświetlają się już Twoim potencjalnym odbiorcom. Zobacz, czy nie masz shadowbana na Instagramie.

Co to jest Shadowban na Instagramie?

Shadowban na Instagramie odnosi się do pewnych ograniczeń w widoczności konta lub zawartości na platformie Instagram. Shadowban powoduje, że Twoje posty, komentarze lub hasztagi nie są wyświetlane użytkownikom w sposób normalny. Istnieje wiele teorii i spekulacji na temat shadowbanów na Instagramie, jednak sam Instagram nie udostępnia oficjalnej definicji ani informacji na ten temat. Większość informacji na temat shadowbanów pochodzi z doświadczeń użytkowników.

Jak rozpoznać, czy nie mam shadowbana na Instagramie?

Ze względu na to, że Instagram nie podaje nam oficjalnej definicji shadowbana, może być ciężko jednoznacznie rozstrzygnąć, czy shadowban na Instagramie odpowiada za Twoje gorsze wyniki. Istnieją pewne sygnały, które mogą sugerować, że Twoje konto może być objęte ograniczeniami widoczności.

 1. Spadek zaangażowania: Zauważasz znaczny spadek w liczbie polubień, komentarzy i interakcji na Twoich postach. Mimo, że wcześniej miały one większe zaangażowanie.
 2. Brak widoczności w wynikach wyszukiwania hasztagów: Twoje posty nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania dla hasztagów, które używasz. Możesz poprosić inną osobę, która nie jest Twoim obserwatorem, o sprawdzenie widoczności Twojego posta w wynikach wyszukiwania danego hasztagu.
 3. Ukryte komentarze: Jeśli zauważasz, że Twoje komentarze pod postami innych użytkowników są ukryte. Ewentualnie nie są wyświetlane publicznie, może to wskazywać na shadowban.
 4. Brak widoczności w tagowanych lokalizacjach: Jeśli oznaczasz swoje posty konkretną lokalizacją, ale nie są one widoczne dla osób przeglądających tę lokalizację. Może to być oznaka ograniczeń widoczności.
 5. Brak wzrostu liczby obserwujących: Jeśli Twoja liczba obserwujących utrzymuje się na stałym poziomie lub nie rośnie, mimo że wcześniej miałaś wzrost. Również może to wskazywać na ograniczenia widoczności.

Pamiętaj jednak, że powyższe sygnały nie są pewnymi wskaźnikami shadowbanu. Powyższe wahania mogą wynikać również z innych przyczyn, takich jak np. naturalne wahania zaangażowania.

Jak sprawdzić, czy nie mam shadowbana?

Instagram natomiast wprowadził możliwość sprawdzenia, czy nasze konto zostało nim objęte. W kilku prostych krokach możesz dowiedzieć się, czy masz shadowbana.

 1. Wejdź w ustawienia i prywatność.
 2. Następnie w pomoc.
 3. Kliknij w status konta.

Shadowban na Instagramie

Jeżeli wyświetla Ci się powyższy komunikat – to świetnie! Twoje konto nie zostało objęte shadowbanem.

Jeżeli jednak widzisz inny komunikat to zwróć szczególną uwagę na kilka kwestii:

 • Przestrzegaj wytycznych Instagrama: Upewnij się, że przestrzegasz zasad i wytycznych Instagrama, unikając spamowania, nieodpowiedniej zawartości czy niedozwolonych praktyk.
 • Ogranicz korzystanie z zakazanych hasztagów: Upewnij się, że nie używasz hasztagów uznawanych za spamowe lub nieodpowiednie, które mogą przyczynić się do ograniczenia widoczności Twojego konta.
 • Bądź cierpliwa: Shadowban może być czasowy i w pewnych przypadkach samoistnie się rozwiązać. Ważne jest, aby kontynuować publikowanie wartościowych treści i angażowanie się w społeczność. Upewnij się, że przestrzegasz zasad i wytycznych Instagrama, aby uniknąć dalszych ograniczeń widoczności.
 • Skontaktuj się z pomocą techniczną Instagrama: Jeśli sprawdziłaś, że Twoje konto ma shadowbana i uważasz, że aplikacja zrobiła to bezpodstawnie. To możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną Instagrama. Napisz do nich, opisz swoje obserwacje i zapytaj o ewentualne ograniczenia widoczności na Twoim koncie.
 • Zweryfikuj swoje konto: Jeśli Twoje konto jest zweryfikowane (więcej na ten temat pisałam w poście – link), to może pomóc w zwiększeniu zaufania użytkowników i ograniczeniu potencjalnego shadowbanu. Jednakże, nie ma gwarancji, że weryfikacja całkowicie zabezpieczy Cię przed ograniczeniami widoczności.

Przeczytaj więcej wpisów na temat Instagrama na moim blogu:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie