Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zabezpieczyć się przed utratą konta na Instagramie?

Konto na Instagramie - jak zabezpieczyć się przed jego utratą?

Regularnie tworzysz treści na swoje konto na Instagramie? Nie obawiasz się, że kiedyś Twoja ciężka praca może bezpowrotnie zniknąć? Pamiętaj jednak, że Instagram to tylko aplikacja. Trzeba liczyć się z tym, że pojawiają się w niej błędy oraz problemy techniczne, zwłaszcza po większych aktualizacjach. Niestety niektóre z nich przyczyniły się do tego, że uczciwym użytkownikom zaczęły znikać konta, których nie udało się już odzyskać. W ten sposób przepadła im cała społeczność, a także zawartość konta. Możesz jednak odpowiednio przygotować się na taką sytuację. Wystarczy jedynie odpowiednio zabezpieczyć się. W tym wpisie odpowiem Ci na pytanie – jak zabezpieczyć się przed utratą konta na Instagramie!

Jak nie utracić danych ze swojego Instagrama? – Jak zabezpieczyć się przed utratą konta na Instagramie?

Pobierz na komputer zawartość swojego konta na Instagramie

Jednym kliknięciem jesteś w stanie pobrać całą zawartość swojego profilu na komputer. Dzięki temu dalej będziesz miała/miał dostęp do całego swojego contentu. W efekcie zabezpieczysz swoje konto na Instagramie przed utraceniem jego treści.

Aby to zrobić, wykonaj 4 poniższe kroki.

Zabezpieczenie zawartości konta na Instagramie, dzięki pobraniu go na własny komputer

W ciągu 48 h dostaniesz na podanego maila linki, przy pomocy których pobierzesz całą zawartość profilu na swój komputer.

Prowadź newsletter

By zabezpieczyć się przed utratą zdobytej społeczności – warto prowadzić newsletter. Newsletter ma mnóstwo zalet o których można byłoby wiele opowiadać m.in. dzięki niemu budujesz i utrzymujesz relację ze swoimi klientami. Może to okazać się wyjątkowo ważne w sytuacji, gdy utracisz swoje konto na Instagramie. Dzięki bliskim relacjom z osobami zapisanymi do Twojego newslettera możesz szybko odbudować listę swoich obserwujących. Będą to już zaangażowani odbiorcy, którzy znają i identyfikują się z Twoimi treściami.

Konto na Instagramie – Jak sprawdzić, czy nie naruszam zasad Instagrama?

Oczywiście konto na Instagramie możesz utracić również w inny sposób. Za naruszenie zasad Instagrama grozi Ci nawet utrata konta. Warto sprawdzić, czy nie naruszasz jego regulaminu. Możesz to zweryfikować w prosty sposób – wchodząc na swojego Instagrama.

  1. Wejdź na swój profil, kliknij w trzy kreseczki w prawym górnym rogu,
  2. Następnie w ustawienia,
  3. Kliknij konto,
  4. A następnie status konta.

Nawet jeśli komunikat, który Ci się wyświetli będzie świadczył o nie naruszaniu regulaminu – to pamiętaj jak ważne jest zabezpieczenie zawartości konta na Instagramie. Wtedy zawsze z łatwością odbudujesz swój profil 🙂

Co zrobić jeżeli ktoś ukradł mi konto na Instagramie? – Jak zabezpieczyć się przed utratą konta na Instagramie?

Zabezpieczyłaś swoje konto na wszelkie możliwe sposoby, a mimo to zostało skradzione? Takie sytuacje niestety wciąż się zdarzają.

Poniżej załączam instrukcję, która pomoże Ci w odzyskaniu konta.

  1. Przede wszystkim nie panikuj. Wiem, że w takiej sytuacji serce zaczyna bić 5 razy mocniej albo wydaje Ci się, że przestało na chwilę w ogóle bić. Byłam raz w podobnej sytuacji i za żadne skarby nie chciałabym tego przechodzić ponownie. Tylko spokój i chłodna ocena sytuacji mnie uratowały.
  2. Spróbuj zresetować hasło. Jeżeli reset jest niemożliwy to przejrzyj wszystkie maile od Instagrama. Może pojawiła się w nich informacja o zmianie hasła, którą będziesz mogła cofnąć.
  3. Jeżeli powyższe próby się nie powiodą – przy oknie do logowania wybierz opcję „Uzyskaj pomoc dotyczącą logowania”.
    Pojawi Ci się wówczas okienko „Znajdź swoje konto”. Wpisz w nie swoją nazwę użytkownika bądź mail, na który zakładałaś profil. Pamiętaj, że osoba, która ukradła Ci konto – mogła nazwę zmienić. Wtedy musisz podać aktualną nazwę. Jeżeli nie wiesz jak ona brzmi, przypomnij sobie u kogo ostatnio zostawiłaś komentarz albo do kogo pisałaś i poproś tę osobę o podanie Ci nazwy, pod którą się wyświetlasz na Instagramie. Jeśli osoba, która się do nas włamała, nie zmieniła adresu e-mail, to możesz wysłać prośbę o zmianę hasła tą drogą, sms weryfikacyjny albo spróbować zalogować się przez Facebooka.
  4. Jeśli ten sposób okaże się niewystarczający – wybierz opcję „Potrzebujesz dodatkowej pomocy?”. Następnie wypełnij formularz i czekaj na kontakt ze strony Instagrama. W formularzu będziesz mogła dokładnie opisać swoją sytuację. Instagram najczęściej przesyła użytkownikowi, który utracił konto jakiś kod i prosi o zrobienie sobie z nim zdjęcia. Prosi także o podanie adresu e-mail, nr telefonu i typu urządzenia, którego użytkownik użył do zarejestrowania się.

Przeczytaj także inne artykuły na temat Instagrama:

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie