Picture of Sara Solarek

Sara Solarek

Jak odzyskać konto na Instagramie?

Jak odzyskać konto na Instagramie

W ostatnim czasie wzrosła ilość awarii Instagrama, na pewno zauważyłaś to poruszenie w listopadzie 2022, gdy nagle użytkownicy zaczęli tracić obserwujących. Ale działy się również gorsze sytuacje, niektórzy utracili dostęp do swoich kont. Na początku wszystkich ogarnęła panika, która w takich momentach nie jest najlepszym p0mocnikiem. Dlatego chcę Ci powiedzieć więcej na wypadek następnych awarii o tym jak odzyskać konto na Instagramie?

Awaria na Instagramie – jak sprawdzić, czy trwa awaria?

Zacznijmy od tego, jak możesz zweryfikować, czy na Instagramie trwa awaria. Taka informacja pozwoli Ci ocenić, czy problem z kontem dotyczy tylko Ciebie, czy to jakiś globalny błąd. Awaria powinna nieco Cię uspokoić, bo to znak, że pojawiły się problemy techniczne po stronie Instagrama, które być może zostaną szybko naprawione.

Status techniczny Instagrama sprawdzisz na stronie: Downdetector

Nie mam dostępu do konta na Instagramie – Jak odzyskać konto na Instagramie?

Przede wszystkim nie panikuj, w takich sytuacjach stres nie jest naszym najlepszym przyjacielem i warto zadbać o to, aby trzeźwo myśleć. Jest kilka kroków, które warto, abyś wykonała. Zacznij od próby zresetowania hasła. Jeśli reset jest niemożliwy to przejrzyj wszystkie emaile od Instagrama. Może pojawiła się w nich informacja o zmianie hasła, którą będziesz mogła cofnąć. Jeżeli powyższe próby się nie powiodą – przy oknie do logowania wybierz opcję „Uzyskaj pomoc dotyczącą logowania”. Pojawi Ci się wówczas okienko „Znajdź swoje konto”. Wpisz w nie swoją nazwę użytkownika bądź mail, na który zakładałaś profil. Pamiętaj, że osoba, która ukradła Ci konto – mogła nazwę zmienić. Wtedy musisz podać aktualną nazwę użytkownika. Jeżeli nie wiesz jak ona brzmi, przypomnij sobie u kogo ostatnio zostawiłaś komentarz albo do kogo pisałaś i poproś tę osobę o podanie Ci nazwy, pod którą się wyświetlasz na Instagramie. Jeśli osoba, która się do nas włamała, nie zmieniła adresu e-mail, to możesz wysłać prośbę o zmianę hasła tą drogą, sms weryfikacyjny albo spróbować zalogować się przez Facebook.

Nadal nie mam dostępu do konta na Instagramie

Jeśli ten sposób okaże się niewystarczający – wybierz opcję „Potrzebujesz dodatkowej pomocy?”. Następnie wypełnij formularz i czekaj na kontakt ze strony Instagrama. W formularzu będziesz mogła dokładnie opisać swoją sytuację. Instagram najczęściej przesyła użytkownikowi, który utracił konto jakiś kod i prosi o zrobienie sobie z nim zdjęcia. Prosi także o podanie adresu e-mail, nr telefonu i typu urządzenia, którego użytkownik użył do zarejestrowania się.

Mam problem z zalogowaniem się na Instagrama

Jeżeli Twój email nie został zmieniony możesz również spróbować skontaktować się z Instagramem pod tym linkiem – https://www.instagram.com/accounts/password/reset/. Wystarczy, że wprowadzisz swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę użytkownika, a Instagram wyślę Ci link, który umożliwi odzyskanie dostępu do konta.

Spróbowałeś już kilku sposobów, ale żaden nie przyniósł rezultatów? Nadal nie masz dostępu do swojego konta? Możesz spróbować skontaktować się z Centrum Pomocy Instagrama.

Moje konto zostało zablokowane przez Instagram – Jak odzyskać konto na Instagramie?

Podczas ostatniej awarii zdarzyło się, że Instagram bezpodstawnie poblokował niektóre konta. Dlatego warto również zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji. Z pomocą wtedy może nam przyjść Centrum Pomocy i zakładka Moje konto na Instagramie zostało dezaktywowane. Dzięki niej możesz odwołać się od decyzji i odzyskać swoje konto.

Jak uchronić się przed utratą konta na Instagramie?

Oczywiście nie zabezpieczysz się tak, żeby w żaden sposób konta nie stracić. Ale jest kilka sposobów, abyś była lepiej na to przygotowana. Warto włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W momencie gdy będziesz logowała się na swoje konto na Instagramie, przyjdzie Ci potwierdzenie, które będziesz musiała potwierdzić. Potwierdzisz tym samym, że to Ty logujesz się na swoje konto, a nie jest to próba włamania się. Możesz również zabezpieczyć zawartość swojego konta przed jego utratą. O tym jak to zrobić przeczytasz w moim poprzednim wpisie – „Jak zabezpieczyć się przed utratą konta na Instagramie?”.

Przeczytaj więcej na temat Instagrama:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie

Spotkajmy się w Warszawie 🥳

Warsztaty – Biznes krok po kroku
✅ Warsztaty –  Stwórz produkt cyfrowy w Canvie
✅ Warsztaty – Planowanie contentu na 30 dni

Masz rzadką okazję spotkać się ze mną na żywo i pod moim czujnym okiem rozwiń swój biznes online. Wybierz jeden z warsztatów albo skorzystaj z całego pakietu 🔥

👉 Naucz się tworzyć e-booki i kursy online, które angażują i przyciągają klientów.

👉 Dowiedz się, jak planować i tworzyć treści na Instagramie, które odpowiadają na potrzeby Twojej grupy docelowej.

👉 Zbuduj dochodowy biznes online od podstaw – od wyboru niszy po strategie marketingowe.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w lipcu w Warszawie 🚀

-20 % na wszystkie kursy!

użyj kodu: HAPPYDAY

Instagram dla biznesu
✅ Content, który sprzedaje
✅ Stwórz produkt cyfrowy w Canvie
✅ Zorganizuj dochodowy webinar

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Promocja trwa do 31.06.2024 do godz. 23.59