Sara Solarek

Sara Solarek

Jak utworzyć grupę na Instagramie?

Jak utworzyć grupę na Instagramie?

Od jakiegoś czasu Instagram rozpieszcza nas w nowościach. A tworzenie grup na Instagramie to absolutna nowość, ale nie ukrywam, że sama mocno się z niej cieszę. Przed wprowadzeniem tej funkcji korzystałam w dużej mierze z grup na Facebooku, teraz mogę przenieść swoje działania również na Instagram. Mega ułatwia mi to codzienne obowiązki. Sprawdź jak utworzyć grupę na Instagramie!

Jak stworzyć grupę na Instagramie?

Szczerze mówiąc to totalnie proste. Wystarczy, że wejdziesz na swój profil i w prawym, górnym rogu wybierzesz trzy kreseczki. Rozwiną Ci ustawienia i na samym dole kliknij – profil grupy.

W następnym kroku wpisz wszystkie najpoważniejsze informacje jak – nazwa grupy czy opis. Możesz również dodać zdjęcie.

Ostatnim krokiem jest zaznaczenie czy grupa ma być prywatna, czy publiczna. Możesz również włączyć funkcję zatwierdzania postów. Każdy kto będzie chciał dodać post, będzie musiał poczekać na Twoją akceptacje.

Aby grupa już działała wystarczy, że klikniesz utwórz. Już nie musisz zastanawiać się jak utworzyć grupę na Instagramie. Banalnie proste, prawda?

Grupa na Instagramie

Na grupie na Instagramie każdy z jej członków może publikować:

  • posty
  • stories
  • rolki

Grupa ma swojego administratora i członków (coś na kształt obserwujących). Grupa może być rekomendowana przez Instagram jeśli zaznaczymy taką opcję, dzięki temu możemy z nią dotrzeć do większej liczby osób.

W trakcie tworzenia grupy decydujesz o tym czy ma być ona prywatna czy ogólnodostępna.

  • prywatna – w takim przypadku będziesz mogła dowolnie akceptować użytkowników, którzy będą chcieli dołączyć do grupy. Użytkownicy Instagrama, którzy nie są częścią tej grupy nie zobaczą również postów, stories czy rolek opublikowanych w niej. Tak jak w przypadku prywatnego konta, nie zobaczą również członków profilu grupowego.
  • publiczna – każdy chętny będzie mógł zobaczyć co jest publikowane na grupie i będzie mógł do niej dołączyć bez Twojej akceptacji. Dodatkowo również będzie mógł zobaczyć wszystkich członków tego profilu grupowego. Działa to podobnie jak w przypadku konta publicznego.

Profil grupowy – jak utworzyć grupę na Instagramie?

Sama zdecydowałam się skorzystać z nowości i założyć swój własny profil grupowy. A nawet już 2! Pierwszy z nich jest dla uczestników programu mentoringowego. Do tej pory korzystaliśmy głownie z grup na Facebooku, więc jak widzisz to świetna alternatywa. Druga jest dla Was wszystkich. Jest ogólnodostępna i publikuje tam wszystkie nowości na Instagramie. Ze względu na to, że Instagram nas mocno rozpieszcza w ostatnim czasie to możesz się spodziewać dużej ilości treści.

Zapraszam Cię do dołączenia do grupy poświęconej nowościom na Instagramie ❤️ – https://instagram.com/insta.nowosci?igshid=ZWQyN2ExYTkwZQ==

Kod QR do grupy na Instagramie

Przeczytaj również inne wpisy na temat Instagrama na moim blogu:

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Aplikacja do automatycznych napisów

Aplikacja do automatycznych napisów

Tworzenie napisów na rolkach czy stories stało się bardzo popularne. Wcale temu się nie dziwię, bo coraz więcej użytkowników Instagrama czy innych platform społecznościowych, ogląda

Threads

Threads

Instagram nie zwalnia z publikowaniem nowości. Ostatnio na Instagramie zalała nas duża ilość informacji na temat nowej aplikacji. Jest ona powiązana bezpośrednio z Instagramem. Jej

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie