Sara Solarek

Sara Solarek

Instagram Verified

Weryfikacja konta na Instagramie

Pewnie nie raz już zwróciłaś uwagę na niebieski znaczek obok nazwy niektórych kont na Instagramie. Co on oznacza i jak go zdobyć? Czy każde konto może zostać zweryfikowane przez Instagram i czy ma to wpływ na jego algorytm? Wiem, że nie wszystko może wydawać Ci się jasne. Dlatego postanowiłam wyjaśnić Ci wszystkie najważniejsze kwestię związane z weryfikacją konta na Instagramie. Poznaj wszystkie najważniejsze fakty dotyczące Instagram Verified.

Co to jest Instagram Verified?

Instagram Verified to funkcja, która potwierdza autentyczność i ważność konta na Instagramie. Konto z weryfikacją posiada niebieską ikonę w postaci białego znaku zaznaczenia obok nazwy użytkownika. Ten symbol ma na celu pomóc użytkownikom odróżnić prawdziwe konta od kont podrabianych lub nieautoryzowanych.

Jak czytamy na Instagramie – obok zweryfikowanych kont są wyświetlane niebieskie znaki wyboru, które oznaczają, że Instagram potwierdził, że konta te naprawdę reprezentują osoby publiczne, celebrytów i marki.

Podobna weryfikacja występuję również na innych platformach społecznościowych, np. na Facebooku czy Twitterze.

Czy weryfikacja konta wpływa na algorytm Instagrama?

Twórcy Instagrama w żaden sposób nie potwierdzają, aby weryfikacja konta wpływała pozytywnie na algorytm. Konta zweryfikowane mogą jednak uzyskiwać lepsze wyniki zaangażowania. Wynika to może z kilku faktów. Na wynik zaangażowania na pewno działają treści treści publikowane przez te konta, są one dobrze dostosowane do odbiorców. Dodatkowo również samo potwierdzenie weryfikacji konta może wpływać na większe zaufanie odbiorców w stosunku do oferowanych usług czy produktów. Mogą być oni bardziej skłonni korzystać i nabywać produkty kont zweryfikowanych.

Kto może starać się o Instagram Verified?

Każde konto na Instagramie może złożyć prośbę o oznaczenie potwierdzające weryfikację na profilu. Instagram najchętniej jednak weryfikuje konta pod którymi jest największe prawdopodobieństwo podszycia się.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać zweryfikowanym przez Instagram?

Instagram na swojej stronie dosyć jasno mówi o tym, jakie wymagania trzeba spełnić, aby zweryfikować konto. 
Konto musi być zgodne z Regulaminem i Zasadami społeczności, jak również:
  • Autentyczne: Musi reprezentować rzeczywistą osobę albo zarejestrowaną firmę lub organizację.
  • Unikatowe: Musi być jedynym należącym do firmy lub osoby, którą reprezentuje. Można zweryfikować tylko jedno konto na osobę lub firmę, z możliwymi wyjątkami dla kont w różnych językach. Nie weryfikowane są konta reprezentujące powszechne zainteresowania (na przykład: @slodkieszczeniaczki).
  • Kompletne: Konto musi być publiczne i zawierać biogram, zdjęcie profilowe i być aktywne w czasie składania wniosku.
  • Znaczące: Konto musi reprezentować znaną, często wyszukiwaną osobę, markę lub podmiot. Sprawdzamy konta pojawiające się w różnych kanałach wiadomości. Nie są brane przy tym pod uwagę materiałów płatnych i sponsorowanych.

Jak zweryfikować konto na Instagramie?

  1. Wejdź w ustawienia i prywatność.
  2. Następnie kliknij Typ konta i narzędzia.
  3. Kliknij Poproś o weryfikacje.
  4. Wypełnij wszystkie wymagane kroki.

Instagram VerifiedInstagram Verified

Po wypełnieniu formularza – wyślij go. Po weryfikacji otrzymasz powiadomienie o tym czy Instagram przyzna Ci niebieski znaczek, czy jednak nie. Jeżeli uzyskasz odmowę – możesz ponownie złożyć prośbę o przyznanie weryfikacji.

Przeczytaj więcej na temat Instagrama w poprzednich wpisach:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie