Sara Solarek

Sara Solarek

Jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie?

Jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie

Każdy z użytkowników Instagrama ma swój indywidualny feed. Instagram tworzy go na podstawie tego co potencjalnie może nas zainteresować. Instagram na swoim blogu podkreśla jak priorytetowe jest dla nich, aby użytkownik czuł się dobrze na Instagramie. Dlatego starają się jak najbardziej dawać nam kontrolę nad tym co widzimy. Jest też kilka sposobów, dzięki którym zasugerujemy Instagramowi, które treści chcemy oglądać na swoim koncie, a które nie – to  jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie?

Jak Instagram personalizuje mój feed? – jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie?

Instagram bierze pod uwagę wiele Twoich interakcji na profilu, ale jest pięć interakcji, którym przygląda się najdokładniej. Jest to prawdopodobieństwo, że:

  • Spędzisz kilka sekund przeglądając dany post
  • Skomentujesz go
  • Polajkujesz
  • Udostępnisz
  • Wejdziesz w zdjęcie

Dodanie konta do ulubionych – jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie?

Instagram umożliwia nam dodanie konkretnego profilu do ulubionych. Kiedy dodasz profil do ulubionych, będziesz zdecydowanie częściej widział/a posty tego użytkownika. Będą one wyświetlały się również wyżej nad wszystkimi pozostałymi kontami, które obserwujesz. W ten sposób szybko nadrobisz zaległości w postach ulubionych użytkowników. Instagram dodatkowo zapewnia, że nigdy nie udostępni informacji kto znajduję się w Twoich ulubionych profilach. To informacja tylko dla Ciebie!

Jak dodać konto do ulubionych na Instagramie?

Aby na Instagramie dodać konto do ulubionych wystarczy, że klikniesz logo Instagrama w górnym, lewym rogu ekranu i dodasz maksymalnie 50 kont. Możesz również kliknąć menu z trzema kropkami w wybranym przez Ciebie poście i kliknąć „Dodaj do ulubionych”.

Dodanie do ulubionych Instagram

Dlaczego warto używać zakładki „Obserwowani” na Instagramie

W aktualnościach pokazują Ci się posty tylko osób, które obserwujesz rozpoczynając od najnowszego postu. Podobnie jak w zakładce „Ulubione”, tak i w aktualnościach nie wyświetlają Ci się posty sugerowane. Dodatkowo w aktualnościach masz możliwość obejrzenia postów jedynie z poprzednich 30 dni tak, abyś mógł/mogła nadrobić zaległości i nie pominąć żadnego interesującego Cię wpisu. Aby zobaczyć wszystkie posty Twoich obserwujących w kolejności chronologicznej musisz użyć zakładki „Obserwowani”.

Jak włączyć zakładkę „Obserwowani” na Instagramie?

Wystarczy, że klikniesz na logo Instagrama w lewym, górnym rogu ekranu, a następnie klikniesz zakładkę „Obserwowani”. Po włączeniu jej, możesz przejrzeć wszystkie posty osób, które obserwujesz w kolejności chronologicznej.

Jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie – dzwoneczek

Możesz także przy ulubionych twórcach kliknąć na symbol dzwoneczka w prawym górnym rogu ich profilu głównego i zaznaczyć, o jakich publikacjach Instagram ma Ci przypomnieć. Dzięki temu nie przeoczysz ich. By użyć dzwoneczka musisz zaobserwować najpierw daną osobę.

Nie interesujący mnie post na Instagramie

Wyobraź sobie, że przeglądasz proponowane przez Instagrama posty, które kompletnie Cię nie interesują. Są nudne, bezwartościowe albo kompletnie nie w Twoim stylu. Oczywiście Instagram stara się, aby proponowane posty były jak najbardziej dla Ciebie atrakcyjne. Jednak zdarzają się im również wpadki w tym temacie, ale na szczęście mają na to dobre rozwiązanie. Jest sposób, aby więcej razy tego typu treści Ci się nie wyświetlały! Gdy zobaczysz post, który Cię nie interesuje wystarczy tylko, że klikniesz trzy kropeczki przy poście, a następnie „Nie interesuje mnie to”. Jest to skuteczny sposób, aby wyświetlały Ci się tylko posty, które mogą Cię realnie zainteresować.

Nie interesujący mnie post na Instagramie

Kontrola kontrowersyjnych treści

To następny sposób, aby jeszcze lepiej dopasować dla Ciebie treści. Czym jest kontrola kontrowersyjnych treści? To opcja dzięki której nie będą wyświetlały Ci się posty o tematyce np. erotycznej czy nacechowanej przemocą. To dobra opcja dla osób szczególnie wrażliwych na nawet łagodne treści w tego typu tematyce. Możesz dobrowolnie ją zwiększyć lub zmniejszyć. Możesz to ustawić w prosty sposób:                      –>

  • Wejdź w ustawienia, następnie w konto i kontrole kontrowersyjnych treści.
  • Teraz wystarczy tylko, że określisz widoczność materiałów widocznych. Masz do wyboru trzy opcje takie jak: więcej, standardowo Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na tego typu treści zalecam Ci zaznaczyć opcję „mniej”.

Dodatkowe funkcje – Jak mieć większy wpływ na to co widzę na Instagramie?

Instagram wkrótce rozpocznie testowanie następnej funkcji, dzięki której jeszcze lepiej dostosujemy treści do naszych preferencji. Zapowiadają np. możliwość rezygnacji z sugerowanych postów z konkretnym hashtagami czy słowami kluczowymi. Może to być kolejny, dobry krok w stronę bardzo dużej personalizacji treści na Instagramie.

Przeczytaj więcej na temat Instagrama na moim blogu:

Źródło: How to See More of What You Want on Instagram.

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie