Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zaplanować stories na Instagramie – nowość!

Planowanie stories na Instagramie

W dzisiejszym artykule pokażę Ci, jak zaplanować stories na Instagramie – bezpłatnie. Chodzi oczywiście o automatyczną  publikację naszych relacji 🙂 Wcześniej automatyczne planowanie stories na Instagramie było niemożliwe, aż do dzisiaj.

A po co ta opcja jest Ci w ogóle potrzebna?

Automatyczne planowanie relacji na Instagramie to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu! Nie musisz każdego dnia wchodzić na stories i publikować wszystkiego ręcznie. Nie każdy ma na to czas, nie oszukujmy się (no chyba, że pracujesz tylko na Instagramie). Twoje treści mogą być także dzięki tej opcji bardziej przemyślane.

Funkcja przydatna będzie także jeśli tworzysz różnego rodzaju cykle tematyczne i zawsze wiesz co będzie w następnej części „cyklu”. Takie planowanie automatycznych publikacji cyklów tematycznych bardzo ułatwi Ci pracę.

Pamiętaj jednak, by nie traktować tej opcji jako jedynej słusznej metody publikacji – spontan na Instagramie jest bardzo ważny. W szczególności, gdy prócz wiedzą czy ciekawymi poradami – dzielisz się także swoją codziennością. Zachowaj zdrowy balans między publikowanymi treściami. To najlepsza metoda na to, by nie znudzić swoich odbiorców i bardziej ich zaangażować.

Jak zaplanować stories na Instagramie

W oficjalnym narzędziu od Facebooka możesz zaplanować automatyczną publikację stories. Co to za narzędzie? BUSINESS SIUTE! By móc z niego korzystać – wystarczy, że połączysz swoje konto na Instagramie z fanpage’m.

Gdzie znajdziesz Business Suite?

Na komputerze, gdy wejdziesz na swój fanpage – Buisiness Suite znajdziesz w menu po lewej stronie. Możesz także ściągnąć osobną aplikację mobilną o tej samej nazwie – „Business Buite”.

Ja teraz wyjaśnię Ci jak zaplanować automatyczną publikację stories z poziomu APLIKACJI Business Suite

  • Wybierz „relacja”
  • Dodaj stories i ewentualny tekst/ naklejki
  • Kliknij „Udostępnij na”
  • Teraz w opcjach planowania, klikając w strzałeczkę wybierz „zaplanuj na później”

A jeżeli interesuje Cię jak planować automatyczną publikację stories z poziomu komputera, to koniecznie zajrzyj do mojego posta na na Instagramie – znajdziesz w nich wideoinstrukcję, która pomoże Ci okiełznać tę funkcję 🙂

Przeczytaj również inne posty, które pomogą Ci rozwinąć profil na Instagramie: 

Po pierwsze: Znajdź swoją niszę na Instagramie

Po drugie: Checklista skutecznego posta

Udostępnij post

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar?

Postanowiłaś już wykorzystać swoją wiedzę i zorganizować webinar. Pozostało Ci tylko znaleźć platformę do webinaru? Mam dla Ciebie wskazówkę jak łatwo zorganizować bezpłatny webinar! Dodatkowo

Jak przygotować się do webinaru?

Podjęłaś już decyzję o przeprowadzeniu webinaru, ostateczna data zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz od czego zacząć swoje przygotowania? Nie przejmuj się! To

Dlaczego warto organizować webinar w 2023

Dlaczego warto organizować webinary w 2023?

Zastanawiasz się, czy warto organizować webinary? Nawet nie masz nad czym się zastanawiać! To świetny sposób na przekazywanie swojej wiedzy odbiorcom. A właściwie dlaczego warto

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie