Sara Solarek

Sara Solarek

Znajdź swoją niszę na Instagramie

Nisza na Instagramie

Nisza na Instagramie – od jakiegoś czasu zauważam wśród Instagramowych twórców pewien problem. Brak określonej niszy. Przez to wiele kont na Instagramie wygląda podobnie i trudno jest im się „wybić”. Pamiętaj, że nie wystarczy publikować czegokolwiek – trzeba się wyróżnić! Na Instagramie powstaje tak dużo ciekawych treści, że coraz trudniej jest przekonać odbiorcę do tego, że to akurat z nami powinien zostać na dłużej.

Zachęcam Cię byś odnalazła w swoim życiu coś, co naprawdę lubisz robić. Zastanów się co sprawia Ci satysfakcję i przynosi radość. Po znalezieniu swojej pasji możesz stworzyć naprawdę ciekawą niszę na Instagramie.

Jak znaleźć niszę?

Bo to w końcu nie jest takie proste… Z pomocą śpieszy więc japońska filozofia Ikigai

nisza na Instagramie

Wypisz sobie:

  • co lubisz robić
  • na czym się znasz
  • za które z tych umiejętności Twoi odbiorcy skłonni byliby zapłaci
  • które z tych umiejętności są potrzebne światu (np. rozwiązują czyjś problem)

I znajdź wspólny mianownik – swoje IKIGAI 💙

Koncepcja pochodzi z książki „Ikigai – japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” – Hector Garcia, Francesc Miralles

Nisza na Instagramie – dlaczego jej znalezienie jest ważne?

  • Specjalista uznawany jest za kogoś bardziej godnego zaufania – niż osoba specjalizująca się we wszystkim.
  • Posiadając specjalizację – łatwiej jest dotrzeć do grupy docelowej.
  • Specjalista ma większą wiedzę – poszerzając ją, skupia się na kon- kretnym obszarze, co stanowi dużą wartość dla klienta, który oczeku- je skutecznego rozwiązania swojego problemu.
  • Klienci są gotowi więcej zapłacić za usługi specjalisty – bo taka usłu- ga jest w opinii publicznej więcej warta niż usługa ogólna.
  • Dzięki specjalizacji – wiesz jakich spraw masz nie przyjmować.

Mimo wszystko miej na względzie, że specjalizacja to też duża odpowiedzialność! Wybierz coś, na czym naprawdę się znasz, a nie pierwszą lepszą opcję jaka tylko przyjdzie Ci do głowy.

Przeczytaj także:

Aplikacje do planowania contentu

Aplikacje do tworzenia wideo

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak dodać okładkę do Reels:Rolki?

Jak dodać okładkę do Reels/Rolki?

Czy wiesz, jak dodać okładkę do Reels/Rolki? Jeśli nie, to dowiesz się tego z poniższego artykułu. Dodatkowo powiem Ci, dlaczego tak ważne jest, aby dodawać

Jak stworzyć Reels/Rolkę na Instagram?

Słyszałaś/eś, że dzięki Rolkom można w krótkim czasie dotrzeć do nowych obserwujących, ale nie wiesz, jak je stworzyć? Gwarantuję Ci, że od technicznej strony nie

@marketingprawnikow

Odwiedź mnie na instagramie

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!