Sara Solarek

Sara Solarek

Jak rozwijać konto na Instagramie?

Jak rozwijać konto na Instagramie?

Skoro prowadzisz już swoje konto na Instagramie, to zapewne również wiesz jak ważny jest jego rozwój. A może prowadzisz konto na Instagramie, ale masz wrażenie, że ono stoi w miejscu? Zero zaangażowania, chęci Twoich odbiorców do kontaktu czy słaba reakcja na Twoje wpisy, możesz to wszystko zmienić i sprawić, aby Twoje konto zyskało na jakości. Przeczytaj o tym, jak rozwijać swoje konto na Instagramie.

Rozwój konta na Instagramie – krok po kroku – Jak rozwijać konto na Instagramie?

 1. Zastanów się jaki jest cel Twoich działań, kto należy do Twojej grupy docelowej, co chcesz publikować na swoim koncie.
 2. Zadbaj o to, by Twój profil wyglądał atrakcyjnie, spójnie, by wszystko było uzupełnione oraz o to, by odbiorca znalazł na nim konkretną wartość np. wiedzę, inspirację. Dobrze by było, żeby na początku na Twoim profilu znalazło się choćby 9 postów – inaczej konto wygląda na puste.
 3. Twórz regularnie przemyślane i wartościowe treści (min. 2-3 razy w tygodniu w równych odstępach czasowych.
 4. Nie bój się tworzyć reels! Dzięki nim pozyskasz nowych obserwujących.
 5. Nagrywaj stories, najlepiej codziennie (co jakieś 3-4 h). Mieszaj treści – mów do swoich odbiorców, co jakiś czas dodaj zdjęcie, filmik, rób ankiety itp. Eksperymentuj!
 6. Dbaj o odpowiedni poziom zaangażowania swoich odbiorców. Sposoby na zwiększenie zaangażowania znajdziesz wyżej.
 7. Przedstawiaj się regularnie na swoim profilu, by odbiorcy wiedzieli w czym konkretnie możesz im pomóc i z jakim problemem mogą
  się do Ciebie zwrócić.
 8. Dbaj o swoich obserwujących – zaglądaj do osób, które postanowiły obserwować Twoje konto. Jeśli są u Ciebie aktywne, to podziękuję im za to i napisz, że to dla Ciebie ważne, bo dzięki temu Twój profil może się rozwijać i czujesz, że Twoje działania mają sens.
 9. Zawsze pod postami zostawiaj wartościowy opis z chwytliwym nagłówkiem, zadaj odbiorcy pytanie, dodaj lokalizację oraz postaraj się
  przy dobieraniu hashtagów.
 10. Około pół godziny przed publikacją swojego posta, zajrzyj do osób, które obserwujesz i które obserwują Ciebie – i daj o sobie znać. Zostaw komentarz, zareaguj na czyjąś relację, zostaw kilka serduszek. Tak samo zrób po opublikowaniu treści. W tym czasie odpowiadaj także na komentarze, które pojawią się pod Twoim postem.
 11. Możesz także polajkować komentarze osób, które skomentowały poprzednie publikacje tuż po wrzuceniu nowego posta. Dzięki temu dostaną powiadomienie i przypomnisz im o sobie, co może zwiększyć ruch pod nowym postem.
 12. Rozmawiaj ze swoimi odbiorcami i wykorzystuj potencjał wiadomości prywatnych.

Pamiętaj też o hashtagach – jak rozwijać swoje konto na Instagramie?

 1. Obserwuj hashtagi, których używa Twoja grupa docelowa, dzięki temu na stronie głównej będą wyświetlały Ci się posty osób, do których
  chcesz dotrzeć. Tym samym będziesz mogła od razu reagować na ich publikacje (choćby zostawiając wartościowe komentarze).
 2. Używaj hashtagów, które obserwuje Twoja grupa docelowa. Zajrzyj na konta osób, które pasują do profilu Twojego idealnego odbiorcy (mogą to być także dotychczasowi klienci!) a następnie twórz treści, w których będziesz mogła użyć hashtagów obserwowanych przez te osoby. To bardzo ważne. Dzięki temu nawet jeśli ktoś Cię na Instagramie nie obserwuje – to jest duża szansa, że pojawisz się na jego stronie głównej Instagrama.
 3. Szukaj swoich odbiorców po hashtagach i nazwach przy pomocy wyszukiwarki.

Co sprawia, że niektóre konta rozwijają się szybciej od innych?

Istnieją takie „wypadkowe”, które momentalnie wznoszą konto o krok wyżej. Regularne i systematyczne działania oczywiście rozwiną Twoje konto, ale wiedz, że czasem potrzeba jest odrobina „szczęścia”, by profil stał się naprawdę popularny.

O czym mowa?

 • Udostępnienia naszego profilu przez bardzo duże konta
 • Polecenia. Gdy mamy zaangażowaną społeczność, która nas lubi, to będzie nas polecać wśród swoich odbiorców np. na stories. Takie regularne udostępnienia przez mniejsze konta również potrafią zdziałać cuda. Moje konto na samym początku rozwijało się głównie poprzez polecenia i udostępnienia moich postów.
 • Viralowy post
 • Płatna promocja. Reklama na Instagramie także przyczynia się do tego, że jedne konta rozwijają się szybciej niż inne. A jeżeli etyka Cię nie dotyczy, to wiedz, że płatna reklama to fajny sposób na rozwinięcie konta. Pod warunkiem, że Twój profil jest już dobrze rozwinięty organicznie i jest na nim co robić. W innym przypadku będzie stanowiła stratę czasu i pieniędzy.

Przeczytaj więcej na temat Instagram w moich wcześniejszych postach:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie