Sara Solarek

Sara Solarek

Jaką muzykę dodać do reels na Instagramie?

Jaką muzykę dodać do reels na Instagramie

Wyobrażasz sobie, że oglądasz każde wideo na Instagramie bez dźwięku? Byłoby to wyjątkowo nudne, prawda? Muzyka zdecydowanie uatrakcyjnia nasze treści. Oczywiście nie zawsze musisz jej używać. Jednak może ona również wpływać korzystnie na nasze zasięgi. Dlatego też powinniśmy poświecić jej choć dłuższą chwile 🙂 Pokażę Ci jaką muzykę dodać do reels na Instagramie, aby przynosiła Ci fajne efekty.

Dlaczego warto dodawać muzykę w Reels? – Jaką muzykę dodać do reels na Instagramie?

Muzyka uatrakcyjnia nasze treści. Dzięki niej chętniej oglądamy reels. Zwłaszcza, gdy twórcy wykorzystują muzyk ę, którą lubimy. Nie jest to oczywiście nic dziwnego, po prostu zdecydowanie chętniej poszukujemy wideo z atrakcyjnymi dla nas utworami. Chętniej również oglądamy reels z muzyką „osłuchaną”, czyli jaką? Muzyką trendującą, której popularność na Instagramie wzrasta. Dodając muzykę do swojej rolki możemy ją synchronizować w atrakcyjny dla obserwujących sposób. Wspomniałam również o tym, że muzyka korzystnie wpływa na nasze zasięgi, dlaczego? Kiedy dodamy rolkę z konkretną muzyką to automatycznie trafia ona do osobnej zakładki, w której znajdują się inne rolki, których autorzy wykorzystali ten sam utwór. Przez co nasza reels może trafić do większej ilości użytkowników Instagrama. To prosty sposób na pozyskanie nowych obserwujących.

Jakiej muzyki używać w Reels?

Warto używać muzyki, która w tym momencie jest popularna. To tzw. muzyka trendująca. Trafia ona do sporej liczby odbiorców ze względu po prostu na swoją popularność. Jeżeli Twoi potencjalni odbiorcy zareagowali już na rolkę z taką muzyką jaką dodałeś – to jest szansa, że Twoja rolka też im się pokaże, bo tak działa algorytm Instagrama. Na minus działa tylko to, że przy tak popularnych utworach, które mają miliony użyć – jest mniejsza szansa, że ktoś trafi na rolkę z poziomu strony danego utworu. Jednak osobiście widzę więcej plusów tak popularnej muzyki i mimo to uważam, że warto ją wykorzystywać. Możesz również używać sentymentalnych piosenek, które są lubiane przez większość ludzi. Skoro są one lubiane, a dodatkowo ludzie mają do nich sentyment będą one również chętniej odtwarzane. Oczywiście również staraj się wybierać muzykę, która pasuje do emocji jakie ma wywołać Twoje wideo.

Gdzie szukać muzyki do Reels? – Jaką muzykę dodać do reels na Instagramie?

Jest kilka sposobów na poszukiwanie utworów do rolek.

  • Wystarczy, że wejdziesz w tworzenie rolki, następnie po lewej stronie ekranu klikniesz audio/nutkę i otworzy Ci się cała lista utworów, wykorzystywanych przez innych w reels. Możesz je dowolnie wyszukiwać. Zauważ, że obok każdego utworu pojawia się liczba rolek w których dany utwór został wykorzystany. Możesz to wykorzystać jako małą podpowiedź, które z nich są tymi najbardziej „trendującymi”.

muzyka reels

  • Następny sposób to przeglądanie rolek w aktualnościach i zerkanie na to jakie utwory wykorzystują inni w swoich treściach. Często przeglądając rolki zdarza mi się, że jakiś utwór wpada mi w ucho , wtedy zapisuję go i w każdym momencie mogę wykorzystać do nagrania swojej rolki.

Jaką muzykę dodać do reels na Instagramie

  • Możesz oczywiście użyć jeszcze specjalnych stron, które zajmują się gromadzeniem „trendujących” w tym momencie utworów. Jedną z takich stron jest strona https://tokboard.com/. Przy każdym utworze dodatkowo wyświetla Ci się jego pozycja i pozycja względem poprzedniego rankingu. Dzięki temu widzisz, które utwory zdobywają na popularności, a których popularność spada.

muzyka reels instagram

 

Jeśli chciałbyś tworzyć jeszcze lepsze reels na Instagramie, które będę przynosić Ci wartościowych klientów, to zapraszam Cię na mój kurs poświęcony tylko rolkom. Dodatkowo w kursie znajdziesz tutoriale, jak w kilka minut stworzyć fajne efekty. Sprawdź, czego jeszcze nauczysz się z kursu – KLIK

Kurs Reals - Naucz się tworzyć Instagram Reels/ Rolki

Przeczytaj więcej na temat reels na moim blogu:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie