Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zrobić instakaruzele w Canvie?

instakaruzela w Canvie

Zrób ze mną instakaruzele w Canvie. Możesz oczywiście utworzyć post z 10 osobnych grafik, połączonych w logiczną całość …bo #instakaruzela to nic innego jak post składający się ze kilku zdjęć bądź filmów. Ja jednak pokażę Ci jak prosto zrobić karuzelę, której slajdy będą wyglądały jak jedno długie przewijane zdjęcie. Czyli pokażę jak utworzyć płynne przejście.

Jak utworzyć Instakaruzele?

Instakaruzele możesz utworzyć z pojedynczych zdjęć (max 10) albo ze slajdów połączonych, które tworzą między sobą płynne przejście. W ten sposób jak przewijasz instakaruzelę, to wygląda jak byś przewijała jedno długie zdjęcie.

Instrukcja tworzenia karuzeli

 1. Otwórz Canvę i pomyśl na ilu slajdach chcesz, żeby było widoczne przejście. Od tego będzie zależało jaki rozmiar projektu wybrać. Ja najczęściej tworzę opcję 3 slajdów połączonych. Dlatego wymiar mojego projektu to 3240 (bo bok posta wynosi 1080, więc mnożymy razy 3) x 1350 
 2. Wybierz z elementów z menu po lewej stronie 3-częściową siatkę. Umieść ją na swoim projekcie. Teraz wybierz linie pomocnicze i przeciągnij je na projekt by utworzyć sobie widoczny podział.
 3. Dodaj informacje o swoim profilu, numery slajdów, strzałeczki albo informacje by przesunąć post dalej. Skopiuj stronę tyle razy ile ma być slajdów. Jedna strona = 3 slajdy.
 4. Utwórz tytuł. Teraz umieść elementy graficzne, tak by nakładały się na kilka slajdów – wtedy utworzy efekt przejścia między nimi. Mogą to być np. zdjęcia. Następnie dodaj teksty – pamiętaj, by nie nachodziły na slajdy, a także o marginesach!
 5. Gdy Twój projekt jest gotowy – pobierz go w formacie .png Wejdź na stronę do cięcia karuzeli  i wgrywaj kolejno strony projektu. Każdy potnij na 3 części: Horizontally > png > 3 > split image. A następnie pobierz na swój komputer.
 6. Utwórz w osobnym projekcie 1080×1350 albo 1080×1080 ostatni slajd karuzeli z CTA i zachęcaj np. do skomentowania czy i udostępnienia posta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sara Solarek (@marketingprawnikow)

O czym pamiętać tworząc instakaruzele w Canvie?

 • Umieść tytuł w środkowej części projektu, by była w całości widoczna w podglądzie.
 • Pamiętaj, że im mniej tekstu, tym lepiej.
 • Poinformuj odbiorców, że Twój post jest karuzelowy i można przesuwać go palcem.
 • Nie zapomnij o tym, by drugi slajd był równie atrakcyjny jak ten pierwszy. Odbiorcom na stronie głównej wyświetla się w podglądzie raz 1 slajd, raz 2.
 • Pamiętaj o marginesach!
 • Pamiętaj o czytelności – nie nakładaj tekstu na zdjęcia ze szczegółami! Zapewnij wysoki kontrast między tłem a tekstem.

Przeczytaj także:

Instagram – 8 rzeczy o których warto wiedzieć

 

 

Interesuje Cię tematyka instakaruzel? Sprawdź kurs „Naucz się tworzyć skuteczne instakaruzele w Canvie!”

Udostępnij post

4 odpowiedzi

 1. Witam serdecznie,
  Bardzo przydatny post 🙂
  Mam pytanko, czy na FB też się da utworzyć w taki sam sposób karuzele?

  1. Aniu, Canva posłuży Ci do zrobienia wszelkich grafik na media społecznościowe. Z tym, że karuzela na Facebooku różni się od karuzeli na Instagramie i nie da się osiągnąć takiego samego wizualnego efektu. Na Instagramie te slajdy są jakby „połączone”, więc możemy stworzyć efekt płynnego przejścia między grafikami, a na Facebooku w karuzeli slajdy są osobnymi grafikami. A jeśli opublikujesz z Instagrama karuzelę na fp Facebookowym, to wstawi się ona jako album zdjęciowy, a nie „przesuwany” post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie