Sara Solarek

Sara Solarek

Jak mieć więcej wyświetleń na Insta story w 2022

Insta story - zasady

Relacja na Instagramie pozwala nam dzielić się z odbiorcami krótkimi momentami naszego życia. Dzięki nim odbiorca może nas poznać, zobaczyć jak się zachowujemy, jaki mamy głos i sposób bycia. Relacja instagramowa staje się wówczas relacją międzyludzką. Przestawię Ci Insta story – zasady, które pomogą Ci oswoić się z przygotowywaniem relacji na Instagramie.

Zasady, których się trzymaj nagrywając Insta story

  1. Pamiętaj, by być sobą! Tylko autentyczność sprawi, że Twoi odbiorcy będą w stanie Ci zaufać. Na kilometr można wyczuć kogoś, kto udaje, a to prowadzi donikąd. W końcu, ile można grać przed odbiorcami? To musi być strasznie wyczerpujące.
  2. Staraj się, by nagrania, jakie tworzysz były jak najwyższej jakości. Oglądanie rozpikselowanej buzi może być męczące. Jeśli obraz jest
    ostry – oglądamy go z większą przyjemnością.
  3. Twórz napisy do mówionych relacji! Wciąż większość użytkowników ogląda relacje bez dźwięku. Nie możemy zapominać także o osobach niesłyszących. Warto poświęcić dla nich chwilę i stworzyć ręcznie napisy do filmików.
  4. Nie twórz relacji o niczym. Insta stories są ważne, ale nie wstawiaj ich za wszelką cenę. Staraj się by mimo wszystko były ciekawe i opowiadały o czymś istotnym.
  5. Nie mieszaj tematów na stories. Zbyt wiele informacji wprowadza niepotrzebny zamęt.
  6. Nie twórz miliona relacji. Duża ilość kropeczek u góry ekranu potrafi zniechęcić do oglądania, nawet jeśli stories wydają się ciekawe.
  7. Mieszaj formę wideo oraz zdjęcia. Gdy tylko mówimy to odbiorca zacznie się nudzić. Podobnie będzie, gdy zaserwujemy mu same zdjęcia.

Gdy robiłam ankietę na stories i zadałam swoim obserwującym pytanie „co najbardziej lubicie na stories” to odpowiedź była prawie jednoznaczna – „mieszane treści”. Przy pytaniu: „czego nie lubicie?” – najczęściej padały takie odpowiedzi jak: nudne relacje o niczym, brak napisów, zbyt wiele relacji do obejrzenia.

Jak przełamać się przed nagrywaniem relacji? – Insta story – zasady

Jeżeli się boisz nagrywać to proponuję Ci wykonać 2 proste ćwiczenia:

  • Najpierw nagraj dla siebie coś, co aktualnie robisz i opowiedz o tym, nie kieruj kamery na twarz. Nagranie zachowaj w rolce aparatu,
    nie publikuj go. Osłuchaj się z nim kilka razy, możesz do niego wracać w dowolnym momencie. Gdy przyzwyczaisz się do swojego głosu, wykonaj ćwiczenie nr 2.
  • Teraz czas nagrać swoją buzię! Wiele osób uważa, że kiepsko wygląda podczas nagrań wideo. Dlatego tak jak z głosem, tak również z
    wyglądem trzeba się po prostu oswoić. Powiedz parę słów do kamery, możesz się przedstawić czy opowiedzieć coś o sobie. Wypróbuj kilka ujęć. Ważne, by wyłapać taki kadr, w jakim czujesz się najlepiej. Porób parę testów i tak jak poprzednio, nie publikuj nagrania, dopóki nie poczujesz się na to gotowa/y.

Pamiętaj, że nikt nie urodził się z talentem do mówienia do smartphone 😉 Tego po prostu trzeba się nauczyć.

Dodawaj napisy – Insta story – zasady

Dlaczego warto dodawać napisy do stories?

  • Warto dodawać napisy do mówionych stories, by więcej osób wiedziało, o czym jest relacja.
  • Jeżeli decydujemy się na publikację stories bez napisów, to warto zasygnalizować odbiorcy, że relacja będzie bez napisów i poinformować go, żeby włączył dźwięk. Dobrze jest także w pierwszej relacji dodać napisy, a w nich krótką informację o czym w ogóle będziemy mówić, żeby zaciekawić oglądającego i zachęcić go tym samym do włączenia dźwięku.

Jak dodać napisy do stories?

  • Nagraj stories, wybierz narzędzie tekstowe i napisz ręcznie to, co na nim powiedziałaś. To najbardziej popularna metoda dodawania napisów, z której sama korzystam.
  • Nagraj stories, wybierz na klawiaturze opcję dyktafonu i powtórz głosowo to, co powiedziałaś na stories. W ten sposób przyspieszysz dodawanie napisów.
  • Skorzystaj z zewnętrznych aplikacji do dodawania napisów.

Aplikacje do dodawania napisów

  • Mixcaptions – to aplikacja dla systemow iOS, w której napisy możesz wygenerować do już istniejącego
    filmu.
  • Clipomatic – aplikacja na iOS. Zbiera dźwięk podczas nagrywania, więc napisy tworzą się „na żywo”.
  • AutoCap – aplikacja na systemy Android.

Przeczytaj więcej o Instagramie na moim blogu:

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Biogram biznesowy na Instagramie

Masz już konto biznesowe na Instagramie, ale nie działa ono tak, jak byś tego chciała? Zwróć uwagę na to, że problemem może właśnie Twój biogram.

Instagram w biznesie

Jak wykorzystać Instagram w biznesie?

Jak wykorzystać Instagram w biznesie? – to pytanie zadaję sobie na pewno każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z prowadzeniem firma. Ba! Nawet każdy, kto już

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na Instagramie? To pytanie zadaję sobie dużo osób, które marzą o zmianie swojego stylu życia. Wciąż istnieje sporo ludzi, którym się wydaje, że

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie