Sara Solarek

Sara Solarek

REAL TIME MARKETING

Real Time Marketing

Real Time Marketing (RTM) to wyższy poziom marketingu, jednakże wcale nie tak trudny do zastosowania.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym jest ten cały RTM?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Najprościej mówiąc jest reakcją na spontaniczne wydarzenia, którą okazujemy w publikowanych przez nas treściach. Chodzi dokładnie o szybkie reagowanie na bieżące sprawy świata. Np. Pojawia się info o koronawirusie i natychmiastowo piszesz co o tym myślisz, jakie masz stanowisko albo po prostu wyrażasz emocje, komentując wydarzenie.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Przez reakcje na bieżące wydarzenia pokazujesz, że jesteś aktywny w social mediach, nie wstawiasz jedynie z góry obmyślonego contentu, co bardzo dobrze wpływa na Twój wizerunek oraz poszerza zasięgi. Gdy tylko pojawia się jakaś ważna światowa informacja, sięgamy po telefon i doczytujemy jak najwięcej, żyjemy danym „newsem”. Mniej obchodzą nas wtedy inne sprawy, jesteśmy zaabsorbowani wydarzeniem. Dlatego kiedy pojawiła się informacja o epidemii – wszyscy czytali czym jest COVID-19 i co inni myślą na ten temat, żeby móc się z kimś utożsamić zamiast czytać to, co zwykle by nas interesowało.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym nie jest Real Time Marketing?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie jest reakcją na wydarzenia cykliczne np. święta, dzień książki itp. Reakcja na takie wydarzenia także jest ważnym elementem marketingu, ale czymś innym niż RTM.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Jak to robić?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ważne, by reagować natychmiastowo (dobrze, gdy na bieżąco przeglądamy newsy w Internecie) 😁
Pamiętać także należy o zastosowaniu odpowiedniego hashtagu, żeby post dotarł do szerokiego grona np. tak jak było na początku z #zostajewdomu.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Podsumowując, wypowiadanie się na temat bieżących wydarzeń to dobry sposób na zbudowanie zaangażowania wśród obserwujących Cię osób oraz wzbudzenie emocji (co przekłada się natomiast na budowanie zaufania!)

Dowiedź się więcej o Instagramie:

Jak często publikować na Instagramie?

Dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym na Instagramie?

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Aplikacja do automatycznych napisów

Aplikacja do automatycznych napisów

Tworzenie napisów na rolkach czy stories stało się bardzo popularne. Wcale temu się nie dziwię, bo coraz więcej użytkowników Instagrama czy innych platform społecznościowych, ogląda

Threads

Threads

Instagram nie zwalnia z publikowaniem nowości. Ostatnio na Instagramie zalała nas duża ilość informacji na temat nowej aplikacji. Jest ona powiązana bezpośrednio z Instagramem. Jej

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie