Sara Solarek

Sara Solarek

REAL TIME MARKETING

Real Time Marketing

Real Time Marketing (RTM) to wyższy poziom marketingu, jednakże wcale nie tak trudny do zastosowania.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym jest ten cały RTM?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Najprościej mówiąc jest reakcją na spontaniczne wydarzenia, którą okazujemy w publikowanych przez nas treściach. Chodzi dokładnie o szybkie reagowanie na bieżące sprawy świata. Np. Pojawia się info o koronawirusie i natychmiastowo piszesz co o tym myślisz, jakie masz stanowisko albo po prostu wyrażasz emocje, komentując wydarzenie.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Przez reakcje na bieżące wydarzenia pokazujesz, że jesteś aktywny w social mediach, nie wstawiasz jedynie z góry obmyślonego contentu, co bardzo dobrze wpływa na Twój wizerunek oraz poszerza zasięgi. Gdy tylko pojawia się jakaś ważna światowa informacja, sięgamy po telefon i doczytujemy jak najwięcej, żyjemy danym „newsem”. Mniej obchodzą nas wtedy inne sprawy, jesteśmy zaabsorbowani wydarzeniem. Dlatego kiedy pojawiła się informacja o epidemii – wszyscy czytali czym jest COVID-19 i co inni myślą na ten temat, żeby móc się z kimś utożsamić zamiast czytać to, co zwykle by nas interesowało.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym nie jest Real Time Marketing?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie jest reakcją na wydarzenia cykliczne np. święta, dzień książki itp. Reakcja na takie wydarzenia także jest ważnym elementem marketingu, ale czymś innym niż RTM.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Jak to robić?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ważne, by reagować natychmiastowo (dobrze, gdy na bieżąco przeglądamy newsy w Internecie) 😁
Pamiętać także należy o zastosowaniu odpowiedniego hashtagu, żeby post dotarł do szerokiego grona np. tak jak było na początku z #zostajewdomu.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Podsumowując, wypowiadanie się na temat bieżących wydarzeń to dobry sposób na zbudowanie zaangażowania wśród obserwujących Cię osób oraz wzbudzenie emocji (co przekłada się natomiast na budowanie zaufania!)

Dowiedź się więcej o Instagramie:

Jak często publikować na Instagramie?

Dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym na Instagramie?

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar?

Postanowiłaś już wykorzystać swoją wiedzę i zorganizować webinar. Pozostało Ci tylko znaleźć platformę do webinaru? Mam dla Ciebie wskazówkę jak łatwo zorganizować bezpłatny webinar! Dodatkowo

Jak przygotować się do webinaru?

Podjęłaś już decyzję o przeprowadzeniu webinaru, ostateczna data zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz od czego zacząć swoje przygotowania? Nie przejmuj się! To

Dlaczego warto organizować webinar w 2023

Dlaczego warto organizować webinary w 2023?

Zastanawiasz się, czy warto organizować webinary? Nawet nie masz nad czym się zastanawiać! To świetny sposób na przekazywanie swojej wiedzy odbiorcom. A właściwie dlaczego warto

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie