Sara Solarek

Sara Solarek

REAL TIME MARKETING

Real Time Marketing

Real Time Marketing (RTM) to wyższy poziom marketingu, jednakże wcale nie tak trudny do zastosowania.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym jest ten cały RTM?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Najprościej mówiąc jest reakcją na spontaniczne wydarzenia, którą okazujemy w publikowanych przez nas treściach. Chodzi dokładnie o szybkie reagowanie na bieżące sprawy świata. Np. Pojawia się info o koronawirusie i natychmiastowo piszesz co o tym myślisz, jakie masz stanowisko albo po prostu wyrażasz emocje, komentując wydarzenie.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Przez reakcje na bieżące wydarzenia pokazujesz, że jesteś aktywny w social mediach, nie wstawiasz jedynie z góry obmyślonego contentu, co bardzo dobrze wpływa na Twój wizerunek oraz poszerza zasięgi. Gdy tylko pojawia się jakaś ważna światowa informacja, sięgamy po telefon i doczytujemy jak najwięcej, żyjemy danym „newsem”. Mniej obchodzą nas wtedy inne sprawy, jesteśmy zaabsorbowani wydarzeniem. Dlatego kiedy pojawiła się informacja o epidemii – wszyscy czytali czym jest COVID-19 i co inni myślą na ten temat, żeby móc się z kimś utożsamić zamiast czytać to, co zwykle by nas interesowało.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Czym nie jest Real Time Marketing?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie jest reakcją na wydarzenia cykliczne np. święta, dzień książki itp. Reakcja na takie wydarzenia także jest ważnym elementem marketingu, ale czymś innym niż RTM.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Jak to robić?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ważne, by reagować natychmiastowo (dobrze, gdy na bieżąco przeglądamy newsy w Internecie) 😁
Pamiętać także należy o zastosowaniu odpowiedniego hashtagu, żeby post dotarł do szerokiego grona np. tak jak było na początku z #zostajewdomu.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Podsumowując, wypowiadanie się na temat bieżących wydarzeń to dobry sposób na zbudowanie zaangażowania wśród obserwujących Cię osób oraz wzbudzenie emocji (co przekłada się natomiast na budowanie zaufania!)

Dowiedź się więcej o Instagramie:

Jak często publikować na Instagramie?

Dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym na Instagramie?

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak dodać okładkę do Reels:Rolki?

Jak dodać okładkę do Reels/Rolki?

Czy wiesz, jak dodać okładkę do Reels/Rolki? Jeśli nie, to dowiesz się tego z poniższego artykułu. Dodatkowo powiem Ci, dlaczego tak ważne jest, aby dodawać

Jak stworzyć Reels/Rolkę na Instagram?

Słyszałaś/eś, że dzięki Rolkom można w krótkim czasie dotrzeć do nowych obserwujących, ale nie wiesz, jak je stworzyć? Gwarantuję Ci, że od technicznej strony nie

@marketingprawnikow

Odwiedź mnie na instagramie

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!