Sara Solarek

Sara Solarek

Jak opublikować posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie

publikacja posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie.

Wyjaśnię jak opublikować posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie. Dzisiaj o tym jak opublikować jednego posta w dwóch miejscach bez zbędnej fatygi.

Publikowanie na Instagramie oraz na Facebooku jednocześnie

Czasem chcemy, aby konkretny post opublikował się zarówno na Facebooku, jak i nas Instagramie. Jak to zrobić, by nie musieć wstawiać go ręcznie dwa razy?

  • Publikacja z poziomu Instagrama

Tą metodę na pewno znasz, ale przypomnijmy sobie.W momencie publikowania posta na Instagramie, możesz u dołu zaznaczyć: Opublikuj na innych kontach i wybrać: Facebook.

  • Publikacja z poziomu Instagrama 

To kolejna metoda na publikację posta w dwóch miejscach z poziomu Instagrama. Wymaga więcej kliknięć, ale i tak będzie szybsza od tworzenia nowego posta na Faceooku.

Gdy opublikujesz posta na Instagramie, a zapomnisz wstawić go na Facebooku, to kliknij w 3 kropeczki znajdujące się w prawym górnym rogu Twojego posta i wybierz: “Udostępnij”, a następnie dostosuj post do potrzeb Facebooka np. dodaj link, usuń hashtagi. 

  • Publikacja z poziomu Facebooka

Post na Instagramie możesz opublikować także z poziomu Facebooka! Wiedziałeś o tym?

Taka publikacja możliwa jest z poziomu narzędzia do publikowania. 

Pamiętać jednak należy o hashtagach – ewentualnie możesz dodać je w komentarzu pod publikowanym postem. Tylko najlepiej zrobić, to jak najszybciej, bo posty na stronie hashtagów wyświetlają się w dacie publikacji posta, a nie dodania hashtagów.

Przeczytaj także:

Instagram – 8 rzeczy o których warto wiedzieć

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak odzyskać konto na Instagramie

Jak odzyskać konto na Instagramie?

W ostatnim czasie wzrosła ilość awarii Instagrama, na pewno zauważyłaś to poruszenie w listopadzie 2022, gdy nagle użytkownicy zaczęli tracić obserwujących. Ale działy się również

Jak działa algorytm Instagrama

Jak działa algorytm na Instagramie?

Zapewne jeżeli jesteś stałym użytkownikiem Instagrama, słowo „algorytm” obiło Ci się o uszy już wiele razy. W końcu wszyscy dookoła powtarzają jak bardzo ten algorytm

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie