Sara Solarek

Sara Solarek

Jak opublikować posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie

publikacja posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie.

Wyjaśnię jak opublikować posta na Instagramie i Facebooku jednocześnie. Dzisiaj o tym jak opublikować jednego posta w dwóch miejscach bez zbędnej fatygi.

Publikowanie na Instagramie oraz na Facebooku jednocześnie

Czasem chcemy, aby konkretny post opublikował się zarówno na Facebooku, jak i nas Instagramie. Jak to zrobić, by nie musieć wstawiać go ręcznie dwa razy?

  • Publikacja z poziomu Instagrama

Tą metodę na pewno znasz, ale przypomnijmy sobie.W momencie publikowania posta na Instagramie, możesz u dołu zaznaczyć: Opublikuj na innych kontach i wybrać: Facebook.

  • Publikacja z poziomu Instagrama 

To kolejna metoda na publikację posta w dwóch miejscach z poziomu Instagrama. Wymaga więcej kliknięć, ale i tak będzie szybsza od tworzenia nowego posta na Faceooku.

Gdy opublikujesz posta na Instagramie, a zapomnisz wstawić go na Facebooku, to kliknij w 3 kropeczki znajdujące się w prawym górnym rogu Twojego posta i wybierz: “Udostępnij”, a następnie dostosuj post do potrzeb Facebooka np. dodaj link, usuń hashtagi. 

  • Publikacja z poziomu Facebooka

Post na Instagramie możesz opublikować także z poziomu Facebooka! Wiedziałeś o tym?

Taka publikacja możliwa jest z poziomu narzędzia do publikowania. 

Pamiętać jednak należy o hashtagach – ewentualnie możesz dodać je w komentarzu pod publikowanym postem. Tylko najlepiej zrobić, to jak najszybciej, bo posty na stronie hashtagów wyświetlają się w dacie publikacji posta, a nie dodania hashtagów.

Przeczytaj także:

Instagram – 8 rzeczy o których warto wiedzieć

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar?

Postanowiłaś już wykorzystać swoją wiedzę i zorganizować webinar. Pozostało Ci tylko znaleźć platformę do webinaru? Mam dla Ciebie wskazówkę jak łatwo zorganizować bezpłatny webinar! Dodatkowo

Jak przygotować się do webinaru?

Podjęłaś już decyzję o przeprowadzeniu webinaru, ostateczna data zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz od czego zacząć swoje przygotowania? Nie przejmuj się! To

Dlaczego warto organizować webinar w 2023

Dlaczego warto organizować webinary w 2023?

Zastanawiasz się, czy warto organizować webinary? Nawet nie masz nad czym się zastanawiać! To świetny sposób na przekazywanie swojej wiedzy odbiorcom. A właściwie dlaczego warto

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie