Sara Solarek

Sara Solarek

Instagram – 8 rzeczy o których warto wiedzieć

Instagram

Instagram ma wiele ciekawych funkcji i cały czas się zmienia – oto 8 rzeczy o których warto wiedzieć.

1.Udostępnianie postów w relacji. W relacji insta stories możesz udostępnić post opublikowany przez Ciebie lub inną osobę. Jeżeli chcesz, że ktoś dostał powiadomienie o Twoim udostępnieniu to musisz go dodatkowo w relacji oznaczyć!

2. Kiedy udostępnienie posta w relacji nie jest możliwe:

  • Gdy osoba, którą obserwujesz ma konto prywatne
  • Gdy osoba, która opublikowała post ma wyłączone pozwolenie na publikowanie postów w czyjejś relacji.

3. Jak zbiorczo podejrzeć kto udostępnił mój post w relacji? Możesz podejrzeć kto opublikuje Twój post w relacji! Pod warunkiem … że udostępnienia są aktualnie wyświetlane w relacji osoby, która je udostępniła. Archiwalnych udostępnień nie zobaczymy (tj. widzimy je max 48h udostępnienia).

4. Nie musisz robić screenów… Jeśli jakiś post Ci się podoba to po prostu go zapisz na Instagramie, nie musisz robić zrzutów ekranu, które potem i tak zgubią się na Twoim telefonie. Aby to zrobić kliknij pod postem w symbol flagi. Gdy przytrzymasz dłużej flagę to możesz post zapisać od razu w stworzonej przez siebie kolekcji. Posty zapisane znajdziesz po kliknięciu z poziomu swojego profilu na 3 kreseczki w prawym górnym rogu, a następnie na przycisk „zapisano”.

Kika funkcji insta stories

5. Jednolite tło do zdjęć na stories. Aby szybko zrobić jednolite tło do zdjęć na stories: wybierz dowolne zdjęcie, a następnie u góry ekranu wybierz symbol pierwszego mazaka. Pobierz kolor albo wybierz z palety i przyciśnij palcem ekran.

6. Przezroczyste tło do zdjęć na stories. Aby szybko zrobić przezroczyste tło do zdjęć na stories: wybierz zdjęcie, które ma być pod tłem, a następnie u góry ekranu wybierz symbol skośnego markera (3). Pobierz kolor albo wybierz z palety i przyciśnij palcem ekran.

7. Nagrywanie bez użycia rąk. Gdy chcesz nagrać naraz sporo relacji, trzymanie przycisku nagrywanie może być uciążliwe! Wtedy warto skorzystać z opcji „nagrywanie bez użycia rąk”. Po włączeniu aparatu na Instagramie przy nagrywaniu insta stories – musisz na samym dole przesunąć palcem w lewo napisy ulokowane pod przyciskiem nagrywania i wybrać opcję „bez użycia rąk”. Jeśli ktoś ma zaktualizowany Instagrama do nowszej wersji to pasek ten jest po lewej stronie.

8. Twoja nazwa w wiadomościach… Od jakiegoś czasu Instagram zaczął na liście wiadomości prywatnych wyświetlać Nazwę zamiast Nazwę użytkownika. Dlatego warto pomyśleć nad zostawieniem tam po prostu imienia i nazwiska, żeby rozmówca wiedział z kim pisze. Co ciekawego… Nie wszyscy użytkownicy się tak pokazują. U niektórych wyświetli się nazwa, a u innych nazwa użytkownika.

Dowiedź się więcej o Instagramie:

9 przydatnych aplikacji pomagających tworzyć na Instagramie

10 sposobów na zwiększenie zaangażowania twoich odbiorców na Instagramie

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Aplikacja do automatycznych napisów

Aplikacja do automatycznych napisów

Tworzenie napisów na rolkach czy stories stało się bardzo popularne. Wcale temu się nie dziwię, bo coraz więcej użytkowników Instagrama czy innych platform społecznościowych, ogląda

Threads

Threads

Instagram nie zwalnia z publikowaniem nowości. Ostatnio na Instagramie zalała nas duża ilość informacji na temat nowej aplikacji. Jest ona powiązana bezpośrednio z Instagramem. Jej

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie