Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

jak zabezpieczyć konto na Instagramie

Dlaczego tak ważne jest odpowiednio zabezpieczone konto na Instagramie? Rozwinięcie konta na Instagramie i zbudowanie zaangażowanej społeczności zajmuje dużo czasu, a utrata konta… to tylko chwila. 

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 5 krokach? 

  1. USTAW SILNE HASŁO, najlepiej składające się z liczb, wielkich i małych liter, a także znaków specjalnych. Niech nie będzie kombinacją np. Twojej daty urodzenia czy bliskiej Ci osoby. W najlepszym wypadku takie hasło nie powinno mieć żadnego znaczenia.
  1. NIE PODAWAJ NIKOMU SOJEGO HASŁA! Jeśli musisz je zapisać, to tylko w znanym sobie miejscu. Niech nie będzie to urządzenie mobilne.
  1. W BIO oraz przycisku kontakt nie używaj tego samego maila, którego używasz do logowania ponieważ wtedy łatwiej przejąć takie konto.
  1. Nie dawaj dostępu do swojego konta żadnym aplikacjom zewnętrznym. Chyba, że autoryzowanym przez Instagram (z zachowaniem ostrożności). Jak sprawdzić, jakie aplikacje mają dostęp do mojego konta? Na swoim koncie, wejdź w Ustawienia, następnie w Bezpieczeństwo, a później w Aplikacje i witryny. 
  1. Włącz uwierzytelnienie dwuskładnikowe – to najważniejsze zabezpieczenie Twojego konta! Przy takim zabezpieczeniu konta podczas logowania oprócz hasła, zostaniesz poproszony o podanie kodu SMS albo kodu z aplikacji uwierzytelniającej. 

Jak włączyć uwierzytelnienie składnikowe? 

Wejdź w Ustawienia, następnie w Bezpieczeństwo, a później w Uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Wybierz jeden z dwóch sposobów uwierzytelnienia dwuskładnikowego – Wiadomość SMS lub Aplikacja zewnętrzna.

Podsumowując – jak zabezpieczyć konto na Instagramie

Pamiętaj, że konto, które zostało skradzione bardzo trudno jest później odzyskać! Możliwe, że już na zawsze stracisz do niego dostęp. Dlatego warto z poświęcić te 2 minuty i wykonać powyższe pięć kroków, za nim będzie za późno

To jak, poświęcisz te 2 minuty i zabezpieczysz swoje konto przed włamaniem?

Dowiedź się więcej o Instagramie:

Jak często publikować na Instagramie?

Dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym na Instagramie?

 

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar?

Postanowiłaś już wykorzystać swoją wiedzę i zorganizować webinar. Pozostało Ci tylko znaleźć platformę do webinaru? Mam dla Ciebie wskazówkę jak łatwo zorganizować bezpłatny webinar! Dodatkowo

Jak przygotować się do webinaru?

Podjęłaś już decyzję o przeprowadzeniu webinaru, ostateczna data zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz od czego zacząć swoje przygotowania? Nie przejmuj się! To

Dlaczego warto organizować webinar w 2023

Dlaczego warto organizować webinary w 2023?

Zastanawiasz się, czy warto organizować webinary? Nawet nie masz nad czym się zastanawiać! To świetny sposób na przekazywanie swojej wiedzy odbiorcom. A właściwie dlaczego warto

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie