Sara Solarek

Sara Solarek

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

jak zabezpieczyć konto na Instagramie

Dlaczego tak ważne jest odpowiednio zabezpieczone konto na Instagramie? Rozwinięcie konta na Instagramie i zbudowanie zaangażowanej społeczności zajmuje dużo czasu, a utrata konta… to tylko chwila. 

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie w 5 krokach? 

  1. USTAW SILNE HASŁO, najlepiej składające się z liczb, wielkich i małych liter, a także znaków specjalnych. Niech nie będzie kombinacją np. Twojej daty urodzenia czy bliskiej Ci osoby. W najlepszym wypadku takie hasło nie powinno mieć żadnego znaczenia.
  1. NIE PODAWAJ NIKOMU SOJEGO HASŁA! Jeśli musisz je zapisać, to tylko w znanym sobie miejscu. Niech nie będzie to urządzenie mobilne.
  1. W BIO oraz przycisku kontakt nie używaj tego samego maila, którego używasz do logowania ponieważ wtedy łatwiej przejąć takie konto.
  1. Nie dawaj dostępu do swojego konta żadnym aplikacjom zewnętrznym. Chyba, że autoryzowanym przez Instagram (z zachowaniem ostrożności). Jak sprawdzić, jakie aplikacje mają dostęp do mojego konta? Na swoim koncie, wejdź w Ustawienia, następnie w Bezpieczeństwo, a później w Aplikacje i witryny. 
  1. Włącz uwierzytelnienie dwuskładnikowe – to najważniejsze zabezpieczenie Twojego konta! Przy takim zabezpieczeniu konta podczas logowania oprócz hasła, zostaniesz poproszony o podanie kodu SMS albo kodu z aplikacji uwierzytelniającej. 

Jak włączyć uwierzytelnienie składnikowe? 

Wejdź w Ustawienia, następnie w Bezpieczeństwo, a później w Uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Wybierz jeden z dwóch sposobów uwierzytelnienia dwuskładnikowego – Wiadomość SMS lub Aplikacja zewnętrzna.

Podsumowując – jak zabezpieczyć konto na Instagramie

Pamiętaj, że konto, które zostało skradzione bardzo trudno jest później odzyskać! Możliwe, że już na zawsze stracisz do niego dostęp. Dlatego warto z poświęcić te 2 minuty i wykonać powyższe pięć kroków, za nim będzie za późno

To jak, poświęcisz te 2 minuty i zabezpieczysz swoje konto przed włamaniem?

Dowiedź się więcej o Instagramie:

Jak często publikować na Instagramie?

Dlaczego tak ważne jest bycie aktywnym na Instagramie?

 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak dodać okładkę do Reels:Rolki?

Jak dodać okładkę do Reels/Rolki?

Czy wiesz, jak dodać okładkę do Reels/Rolki? Jeśli nie, to dowiesz się tego z poniższego artykułu. Dodatkowo powiem Ci, dlaczego tak ważne jest, aby dodawać

Jak stworzyć Reels/Rolkę na Instagram?

Słyszałaś/eś, że dzięki Rolkom można w krótkim czasie dotrzeć do nowych obserwujących, ale nie wiesz, jak je stworzyć? Gwarantuję Ci, że od technicznej strony nie

@marketingprawnikow

Odwiedź mnie na instagramie

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!

Zapisz się na newsletter i otrzymuj co tydzień w piątek darmowe wskazówki jak skutecznie poprowadzić profil na instagramie!