Sara Solarek

Sara Solarek

Jak często publikować na Instagramie?

Jak często publikować na Instagramie

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak często dodawać posty na Instagramie. Czy lepiej częściej czy może raz w tygodniu starczy.. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy codzienne dodawanie postów to dobry pomysł?

To pytanie nurtuje wielu użytkowników Instagrama, ale nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Codzienna publikacja postów sprawia, że ciągle dostarczamy użytkownikom nowych treści przez co częściej zaglądają na nasz profil. Dzięki temu nawiązują z nami relacje poprzez lajkowanie zdjęć i komentowanie ich. W ten sposób wyświetlamy im się wyżej na tablicy i częściej widują nasze posty niż posty innych użytkowników.

Wpasowujemy się w ten sposób w algorytm Instagrama, ale…. pod warunkiem, że:

  • posty są ciekawe i mają dla użytkowania jakąś wartość, przy czym wartościowe posty to nie tylko te edukacyjne ale również rozrywkowe, dające poczucie estetyki itp.
  • odpowiednio zastosujemy hashtagi i lokalizacje (w innym przypadku ograniczamy się do grona osób, które już nas obserwują, nie docieramy do nowych użytkowników, a zatem nie rozwijamy konta)

Warto jest dodawać nowe posty częściej jeśli masz niewielkie konto i dopiero zaczynasz swoją przygodę z mediami społecznościowymi.

Postów powinno być tyle, żeby odbiorcy trudno je było przerobić na jeden raz.

Jeżeli nie masz nic wartościowego do przekazania to nie wrzucaj postów na siłę. Jak zrobisz jeden-dwa dni przerwy to nic się nie stanie. W tym czasie bądź aktywny na kontach osób, które Cię obserwują np. komentuj im posty, lajkuj, reaguj na naklejki w relacjach. Dodawanie postów, które nic nie wnoszą może wywołać odwrotny efekt.

Jak często dodawać posty – inne spojrzenie

Pamiętaj, że użytkownicy Instagrama mogą obserwować Cię nie tylko dlatego, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Mogą Cię obserwować również dlatego, że jesteś wartościowym człowiekiem i masz ciekawe życie. Nie musisz za każdym razem dodawać postów merytorycznych.

Instagram sugeruje, żeby publikacje pojawiały się przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

A Ty jak często publikujesz na Instagramie?

Dowiedź się więcej o Instagramie:

7 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o Instagramie

Hashtag w BIO, czy to w ogóle ma sens?

 

 

 

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar

Jak krok po kroku zorganizować bezpłatny webinar?

Postanowiłaś już wykorzystać swoją wiedzę i zorganizować webinar. Pozostało Ci tylko znaleźć platformę do webinaru? Mam dla Ciebie wskazówkę jak łatwo zorganizować bezpłatny webinar! Dodatkowo

Jak przygotować się do webinaru?

Podjęłaś już decyzję o przeprowadzeniu webinaru, ostateczna data zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz od czego zacząć swoje przygotowania? Nie przejmuj się! To

Dlaczego warto organizować webinar w 2023

Dlaczego warto organizować webinary w 2023?

Zastanawiasz się, czy warto organizować webinary? Nawet nie masz nad czym się zastanawiać! To świetny sposób na przekazywanie swojej wiedzy odbiorcom. A właściwie dlaczego warto

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie