Sara Solarek

Sara Solarek

Jak poprawnie korzystać z hashtagów?

Jak poprawnie korzystać z hashtagów

Czy wykorzystujesz maksymalną liczbę hashtagów, albo korzystasz z hashtagów „zabronionych”? A może wciąż używasz tych samych hashtagów? Dowiedź się czy poprawnie korzystasz z hashtagów!

Poprawne korzystanie z hashtagów może realnie zwiększyć Twoje zasięgi.

Hashtagi mogą być zarówno Twoim „wrogiem”, jak i „przyjacielem”. Algorytm instagrama nagradza konta poprawnie korzystające z hashtagów, ale również nakłada kary na tych, którzy temat hashtagów bagatelizują…

Co to jest w ogóle ten hashtag?

Hashtag – to jest coś w stylu etykietki do naszego zdjęcia, która kategoryzuje posty. Przykładowo zdjęcie z hashtagiem „kwiat trafia do zbioru wszystkich zdjęć, które tym tagiem zostały oznaczone.

Dzięki temu odbiorcy łatwo mogą odnaleźć, to czego akurat poszukują… Między innymi dlatego tak ważne jest poprawne posługiwanie się hashtagami. Jak szukasz #kwiat to chyba nie dlatego, że interesują Cię samochody!

Jak poprawnie dobierać hashtagi?

  • Maksymalna możesz dodać 30 hashtagów pod swoim zdjęciem. A ja polecam Ci wykorzystywać wszystkie 30. Dlaczego? Ponieważ to 30 nowych szans na trafienie do Twojego klienta.
  • Nie dodawaj tych samych hashtagów pod każdym zdjęciem. Może to zostać odebrane jako automat i IG może ograniczyć Ci zasięgi.
  • Skup się na jakości tych hashtagów. Czyli na tym, aby opisywały co faktycznie znajduje się na zdjęciu. Jeżeli zdjęcie pojawi się pod nieodpowiadającym mu hashtagiem to nikt na nie zareaguje albo zostanie zgłoszony.
  • Nie używaj hashtagów, które mają w swoim zbiorze miliony zdjęć. Twoje zdjęcie zniknie wtedy w „tłumie”.
  • Używaj # w takim języku, jakim posługują się Twoi Klienci.
  • Upewnij się czy nie używasz hashtagów zabronionych – Instagram utnie Ci przez to zasięgi.

Hahstagi zabronione 

To hashtagi zabronione przez Instagram. Oprócz hashtagów o podłożu seksualnym czy propagujących nienawiść i przemoc, na liście znajdują się słowa, które używamy na codzień. Dlatego trzeba się pilnować. np. desk, leaves.

A więc, poprawnie korzystasz z hashtagów?

Dowiedz się więcej o Instagramie:

Czy hashtag w bio, to dobry pomysł?

7 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o Instagramie

 

 

Udostępnij post

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Instagram Marketing

Aplikacja do automatycznych napisów

Aplikacja do automatycznych napisów

Tworzenie napisów na rolkach czy stories stało się bardzo popularne. Wcale temu się nie dziwię, bo coraz więcej użytkowników Instagrama czy innych platform społecznościowych, ogląda

Threads

Threads

Instagram nie zwalnia z publikowaniem nowości. Ostatnio na Instagramie zalała nas duża ilość informacji na temat nowej aplikacji. Jest ona powiązana bezpośrednio z Instagramem. Jej

@sara.solarek

Odwiedź mnie na instagramie